Tapaamiset lähi/etä vanhemmilla

Anonyymi

Lapsi asuu lähivanhemmalla, tapaamiset viikko/viikko.
Etä ei voikkaan ottaa lasta perjantaina, vaan vasta sunnuntaina.
Voiko lähi kieltäytyä antamasta enään sunnuntaina, vaikka etän viikko menossa, vai onko pakko antaa juurikin tuon takia, koska etän viikko?

7

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi hyvä sylvi mitä ongelmia aitä on, kai aitä voi olla noustava tälläisissä asioissa , aina ihmeellistä kun lasketaan niin kovasti .
      Tutuu että ihmiset eivät tänään välitä edes liten tilanteesta inostaqn lasketaan tarkasti joka asia , esteitä voi tulla molemmille joskus joten hyvissä eroidsa on se hyvä puoli että exet kunnioittaa toisiaan m eivätkä kirjoittele netttiin paskaa

      • Anonyymi

        Nettinpätkiinjankirjaimet katoavat


    • Anonyymi

      isän pitää sekuntin tarkkuudella hakea ja tuoda lapsi. Äiti kirjaa yläs ja vaatii että jos myöhästys elarit korottuu 35 %.
      Aina on pakko ottaa kun on sovittu. isän pitää hakea tottakai, äiditkun siivoo ja pyykkää, isät kuskaa.

      Jos os sovittu 13.23,07 ajaksi hakee on pakko hakee. Sekuntikello pitää hankkia ehdottomasti.

      • Anonyymi

        Kuka on puhunut juurikin, että isä hakee 😂
        Mitä jos onkin toisinpäin 🙄


    • Anonyymi

      Et, Harmitaako et heti pässytkään viettä sinkku elämää heti perjantaina.Pääset lapsestasi eroon vasta Sunnuntai. On helppoa elämä kun lapsi viikko toisella vanhemalla ja viikko toisella.Kysehän oli sinusta halusit päästä lapsestasi eroon jo Perjantaina.Ala ryppyilee vaan voit menettää lähivanhemman oikeutesi.Joten olet lapsesi kanssa ihan koko viikonlopun ,vaikka pileesi jäi väliin ja annat lapsesi sunnuntaina etä- vanhemaalle.

    • Anonyymi

      Voi noita lapsiraukkoja jotka joutuvat olemaan kahden aikuisen? heittopussina. Kyllä on hankalaa, kysy etävanhemmalta jos voi vuorostaan pitää lapsi seuraavaan sunnuntaihin saakka.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7492
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1134
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      715
    Aihe