Turun "Borat" Ruzbeh on saapunut taloon saa nähdä kuin jatkossa käy ? Nähdessä hemmon niin miten näytti joltain sit välähti !
Turun bb heppu
Anonyymi
9183
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Toinen huomio on tämä Nabaz ollut niin etulijassa että 38 v näyttää 65:lta.
Näyttää että henkilö vanhenee käsiin, siis nämä huomiontina vain !
Toisaalta nk. henkinen taso ei ole 38-vuotiaan, vaan alle 3-kymppisen: suomalaisen, n. 20-25 vuotiaan. Tämän huomasi heti kättelyssä. Kaikessa suhteessa lapsellinen mies.
Mutta näin on monilla maahanmuuttajilla. Kulttuuritausta on heillä toinen, kehittymättömämpi. Sitten "länteen" muutettuaan uudet tavat ovat vieraat, joten omaksuvat nk. kadun ihmisten ja sensaatiolehtien tarjoamat "julkkis-ihanteet".
Julkkiksista kuitenkin myös monet samoin ovat henkisesti kehittymättömiä, eivätkä edusta aikuisten suomalaisten keskivertoajattelua. Suomenkansan naisväki kun ei todellakaan koostu martinoista, erikoista ja tuksuista. Eikä miehet vastaavista pelleistä.
K a r v a l a p s e t ovat usein vanhempia kuin väittävät.
Nabazin hoono soomista mina ei saa uhta mita selva.
Kyla mina san, pita van kuunela tarkasti.
Diana ei ymmärrä mutta osaa puhua, Nabaz ymmärtää mutta ei osaa puhua.
se turun rebuzh vai mitä oli näyttää ihan nuorelta Ben syzkowitchiltä ! Pensselisetä.
Ja ihan kaikki kritiikki ja arvostelu on, "rasismi".
Turun tyypeillä vilisee puhuessaan usein tämä "Tiäks" sana. Muut kai sanoisivat. "Tiäkkö" Ihan yhtä ärsyttävä sekin.