Yrityssaneeraukseen

Miten se voi olla mahdollista rahaa tuli ovista ja ikkunoista
12765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Niin tulisi mutta ne valmistaa valomainoksia.

Äänestä

Oltiin niin isoja ja leuhkoja. Eipä vissiin oltukaan. Nämä Kajaanin elvikset kaatuu yksi kerrallaan. Onneksi uusia tulee tilalle. "RAHAMIEHIÄ" :D

Äänestä
  • Miljoonat on omilla tileillä, kerätty vuosikymmeniä. Firman tilit on asia erikseen tällä hetkellä.

    Äänestä

  • Kyllä niillä rahaa on, ei mihinkään katoa.

    Äänestä

Mikä juttu tuo, kuka pääsi Yrityssaneeraukseen

Äänestä

Ei helevetti :D :D Naurettavaa. Toki onhan sitä apua löytynyt leipomollekkin satojatuhansia tukena yhteiskunnalta. Mitä näillä tämmösillä tehdään? Ja vastaan perään... ei yhtään mitään.

Äänestä
  • Mikä leipomo

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä leipomo

    Googlaa

    Äänestä

Olisi kannattanut tehdä ovia ja ikkunoita

Äänestä

Yritystuet pitäisi lopettaa. Kymmeniä jopa satoja miljoonia osinkoja jakavat yritykset käsi pitkällä veronmaksajien taskulla.

Äänestä

Yksinkertaista,,,firman rahat ja omat rahat menneet sekaisin.
Siirretty hiljaisuudessa miljoonat omaan käyttöön.

Äänestä

Verottajan pöytälaatikko on aina tyhjä johtuen käteisen suuresta tarpeesta, omassa laatikossa pestyä riittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten se voi olla mahdollista rahaa tuli ovista ja ikkunoista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu