Seksuaalienergia ja ejakulaatio.

Kysyisin..

Eli menettääkö mies seksuaalienergiaa jos estää ejakulaationsa pitämällä peniksen juuresta kiinni tarpeeksi kauan?

7

2881

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Repe

      Muinaiset Irlannin druidit teki tätä tekniikkaa istumalla hajareisin kaatuneen puunrungon päällä; eli tuota on käytetty seksuaalienergian viilentämiseen ihan traditionaalisestikin.

      Enemmänkin kuin menettämisestä, - määrästä, on kyse seksuaalienergian laadusta; onko se viileää vai kuumaa. Kuuma energia kaiketi johtaa silkkaan genitaalisen seksiin, falliseen... ja heijastuu persoonaan. Luulen että luonto on tarkoittanut että jonkinlainen persoonan kypsyminen, kasvu naiseksi/mieheksi, isäksi/äidiksi ainakin tapahtuu. Yleensä suhteessa toiseen ihmiseen. Usein ihmiset valitsee toisin, vapaa tahto kun meille on annettu. Nykyisinhän ihaillaan nuoruutta, kypsymättömyyttä. Seksuaalienergiaa VOI käyttää myös henkisen kasvun energiana, ja mun nähdäkseni inkarnaatiot ja profeetat on ollut intensiivisesti seksuaalisia olentoja.

      • gaborone

        "Luulen että luonto on tarkoittanut että jonkinlainen persoonan kypsyminen, kasvu naiseksi/mieheksi, isäksi/äidiksi ainakin tapahtuu. Yleensä suhteessa toiseen ihmiseen. Usein ihmiset valitsee toisin, vapaa tahto kun meille on annettu."
        Mitä tarkoitat tuolla?


    • Thor

      Minä käsitän asian näin että energianvaihtoa tapahtuu jokatapauksessa, mutta ejakulaation estäminen tasoittaa tätä energianvaihtoa niin ettei energia siirry niin paljon parin välillä.

      • Musti

        Heips!

        Kannattaa kuitenkin muistaa, että maallisemmalla tasolla hommassa on toinenkin puoli:

        Jokainen siemensyöksy on lisäsuoja eturauhassyöpää vastaan. Mitä enemmän siemensyöksyjä elämän aikana, sen pienempi eturauhassyöpäriski (tai sen myöhemmin se kehittyy - sehän kun tuppaa tulemaan vähän joka äijälle).

        Että onko se - ehkä kyseenalainen - energiansäästö tuon arvoinen?

        Tokihan seksuaalienergia voi muuntua luovuudeksi, mikäli elää selibaatissa tms. Luovuus ja seksuaalisuus kun asuvat samassa chakrassa.

        Mutta selibaatti puolestaan saattaa olla vahingollinen, jos se tehdään väkisin hampaat irvessä. Silloin kun se tulee luonnostaan, se on hyväksi. Tätä mieltä ainakin oli Paul Brunton.

        Ja katselemalla millainen meno on katolisessa kirkossa, jota pyörittää selibaatissa elävä mieslauma, voisin kyllä allekirjoittaa Bruntonin väitteen. =)


    • iron lion zion

      Kysykää googlelta "lion technique ejaculation". Pitäis löytyy tietoo aiheesta. Tekniikka sinällään on yksinkertainen. Ejakulaation alkaessa painetaan parilla sormella peniksen juuresta ja jatketaan tätä hyvän aikaa. Siemenneste ei tällöin pääse ulos. Jos paine kohdistuu optimaaliseen paikkaan, arvokas sperma siirtyy vereen ja energisoi äijän tehokkaasti. Jos se ei ole ihan optimaalisessa paikassa, siemenneste tulee seuraavan virtsan mukana, jolloin se voidaan juoda tai hieroa kehoon.

      Huom! Siemensyöksy siis tapahtuu, eli eturauhanen saa rauhan, mikä on terveellistä, mutta elämää ylläpitävä siemenneste ei pääse valumaan hukkaan.

      • vesimies yogi

        HAhahahaha ! "Jos se ei ole ihan optimaalisessa paikassa, siemenneste tulee seuraavan virtsan mukana, jolloin se voidaan juoda tai hieroa kehoon." JUURI NÄIN! Juo mällisi, niin saat seksuaalienergiasi kiertämään kehosi läpi ja avaavan energia tukoksia. hahaha!


    • mällinheittäjä

      Paskapuheita on hauska lukea :D Spermaan on jo sitoutunut energiaa kun keho valmistaa sen. Ts. kun roiskautat mällin, et menetä kehostasi yhtään mitään energioita. Roiskaisun jälkeen keho alkaa valmistamaan uutta satsia ja jälleen valmistuneeseen satsiin (sperma kiveksissä siemenneste eturauhasessa) on sitoutunut energiaa ja prosessin jälkeen kehosta menetetty energia saadaan takaisin mm. ravinnon kautta. Voi teitä taikauskoiset lapsukaiset :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      52
      6781
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      24
      4452
    3. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      16
      4160
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      230
      3804
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      29
      3073
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2776
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      108
      2728
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      41
      2407
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2371
    10. K-kauppa on liian kallis. Ei voi S-ryhmäläinen siirtyä tuonne asiakkaaksi

      Hintatason ero K-kauppojen ja S-markettien välillä on niin suuri, että S-market ei juurikaan menetä asiakkaitaan K-ketju
      Maailman menoa
      100
      1950
    Aihe