Vuokratalot

Vihdoinkin Uuraisten vuokratalojen tyhjiin kalliisiin huoneistoihin saadaan asukkaita, kun ukrainalaiset majoittuu paikkakunnalle. Kalliit vuokrat, niin asukkaat lähteneet.
101370
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ehkäpä ne asukkaat täältä pois ajaa tämä käpykylä, jossa ei ole mitään tarjottavaa kenellekkään. Vielä kun olisi vanha perussuomalaisten rintama vallassa, ei olisi tätä vähääkään mitä nyt on kehitetty ja rakennettu. Heidän mielestään kun on parempi elää kivikautta. Onneksi siitäkin puolueesta on nykyään järki-ihmisiä päättämässä. Näin asukkaana muistelen että vuokria on viimeksi nostettu vuonna 2018, sitä ennen taisi persuhallitus nostaa joka vuosi?!?

Äänestä
  • No ehkäpä ne ukrainalaiset ei kauan asu ja viivy Uuraisilla, jos ei kylällä ole mitään. Töitä täällä ei ole. Tulee sitten taas vapaita asuntoja tarjolle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No ehkäpä ne ukrainalaiset ei kauan asu ja viivy Uuraisilla, jos ei kylällä ole mitään. Töitä täällä ei ole. Tulee sitten taas vapaita asuntoja tarjolle.

    Uurainen...kierrä se kaukaa

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uurainen...kierrä se kaukaa

    Mihin kannattaa mennä? Mitä paikkakuntaa ei tarvitse kiertää?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mihin kannattaa mennä? Mitä paikkakuntaa ei tarvitse kiertää?

    Kaikki tuppukylät kannatta kiertää...

    Äänestä

Mekin halutaan ilmaiset asunnot hei alkuperäis asukkaat täällä kokee syrjintää.

Äänestä
  • Kunta ja kuntalaiset varmaan ostaa ne röökitkin niille ilmaiseksi. Ihmiset "auttaa" näitä ja jätkät käyttää tupakkaan omat rahansa. Vai mistä tietää, jos saivat avustuksena sivutkin, että varmasti kaikki on ilmaista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kunta ja kuntalaiset varmaan ostaa ne röökitkin niille ilmaiseksi. Ihmiset "auttaa" näitä ja jätkät käyttää tupakkaan omat rahansa. Vai mistä tietää, jos saivat avustuksena sivutkin, että varmasti kaikki on ilmaista.

    Joukossa oli miehiä ja myös naisia tänään tupakalla kaupan pihassa.

    Äänestä

Nuoria miehiä näyttäis paljon olevan. Ei taida nämäkään jäädä puolustamaan kotimaata vaan lähteneet pakoon.

Äänestä
  • Eikös niitä nyt kaipailla puolustamaan omaa maatana?
    Toiset sotineet ylinkaksi vuotta, niin olisi reilua palata auttamaan omia maanmiehiään niiden ketkä nuoria toimettomia miehiä Suomessa ja muualla Euroopassa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vihdoinkin Uuraisten vuokratalojen tyhjiin kalliisiin huoneistoihin saadaan asukkaita, kun ukrainalaiset majoittuu paikkakunnalle. Kalliit vuokrat, niin asukkaat lähteneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu