Purkutyöt paljastavat aika nopeasti, onko rakennusliike jyvällä siitä, miten purkutyöt tehdään. Yllättävän moni "isä, poika ja Hiace" -kokoluokan raksafirma unohtaa alipaineistajan käytön.
Mikä siinä on, kun maallikkokin tietää, että purkutyömaa alipaineistetaan, ettei pöly leviä koko asuntoon? Luulisi jokaisen raksafirman tietävän tämän. Yllättävän moni ei tiedä vai onko kyse vain kustannussäästö? Ei ole varaa hankkia alipaineistajaa, niin pölytetään asiakkaan asunto?
Mikä erottaa jyvät akanoista - purkutyöt
Anonyymi
2
228
Vastaukset 2
- Anonyymi
"Purkutyöt paljastavat aika nopeasti, onko rakennusliike jyvällä siitä, miten purkutyöt tehdään." on ehkä tyhjentävin lause minkä olen kuullut.
- Anonyymi
On tosiaan. Purkutöitä on kiva tehdä, mutta mieluiten niin, että purettava alue on osastoitu ja ALIPAINEISTETTU. On aika iso homma siivota ihan koko kämppä, kun pölyä on joka paikassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131403
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70676
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.115525Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e101485Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 34477
- 55468
- 5468
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410