Eli siis, äiti ei ikinä oikein oo puhunu mulle menkoista, sanonu vaa että "käytä siteitä ja ota särkylääkkeitä jos tarvitset"
ei muuta.
mul on ollu menkat kaks vuotta ja ois kiva siirtyy tamponeihin ku siteet hiertää ja tuntuu että olis vaipat.
Tiiän kyllä mihin tamponi laitettais jne..
Joten miten sanon äidille tästä..?
Tamponit 12v
Anonyymi
3
306
Vastaukset 3
- Anonyymi
no sano että haluut vaihtaa tamponeihin tai sano että tarviit muutaman euron että voit ostaa tamponeita kun niitäkin on eri kokoisia.
- Anonyymi
Kysy siltä, voisitko jo siirtyä tamponeihin, mutta jos sille ei käy, niin voit ostaa itse ja käyttää. Jos jäät kiinni, niin sano että ne on paljon mukavampia.
- Anonyymi
Kerro että olet tarpeeksi vanha siirtymään siteistä tamponeihin. Osaat käyttää ja tiedät minne se täytyy laittaa jne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092290Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???25920- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha564823- 82728
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 60581