TeleFinlandin myyjä soitti minulle ja tilasin häneltä liittymän. Liittymää ei ikinä kuitenkaan kuulunut ja tiedusteltuani asiaa TeleFinlandilta kävi ilmi ettei minun tietojani näkynyt siellä lainkaan. Muuten ihan sama, en enää haluaisikaan koko liittymää, mutta minua häiritsee suuresti se että menin antamaan henkilötunnukseni tuolle TeleFinlandin liittymän kaupittelijalle. En saa puhelimitse yhteyttä TeleFinlandin asiakaspalveluun, mihin voisin ottaa yhteyttä?
Henkilötunnus
8
1591
Vastaukset
- Ei-tilaaja
Lienee ollut enemmänkin häikkää sotujen käsittelyssä. Itselleni tuli tammikuun lopussa tilausvahvistus liittymästä, jota en ollut tilannut. Asiakaspalvelusta sai helposti tilauksen peruttua ja palvelu oli ystävällistä ja asiallista, mutta tapahtuman syyn selvittäminen oli kokonaisuutena aika työlästä. Syyksi lopulta osoittautui kirjoitusvirhe oikean tilaajan sotussa (lähes sama kuin minun).
Itse meinasin tuohtuneena ottaa yhteyttä Viestintävirastoon (sehän kai puhelinoperaattoreiden toimia valvoo?), mutta en sitten viitsinyt, kun asia oli jo selvitetty ja tahattomasta virheestä ei minulle suurempaa haittaa ollut.- kiva
maksaa puhelusta, jonka soitit TF:n asiakaspalveluun??
- Ei-tilaaja
kiva kirjoitti:
maksaa puhelusta, jonka soitit TF:n asiakaspalveluun??
Ei erityisemmin. Tuli toisestakin syystä pieni sivukulu, mutta jäivät yhteensä ~1€:on. En pitänyt takaisinperimisen arvoisena.
- olli markonsalo
En saanut yhteyttä TF: n puhelimella eikä maileihin vastattu.
Jos PUHELINOPERAATTORIN valmiudet ovat tätä luokkaa olettaisin että muukin toiminta ontuu.
Telefinland voisi aloittaa savumerkkeihin perustuvan kommunikoinnin, käry tuntuu jo.- HYVIN
sinne saa yhteyden, eikä niillä mikään onnu.
paras operaattori halpiksista!
- mirkku
Itse puhelinmyyjänä TF:ää myyneenä voin sanoa että se sotu on pakko ottaa sopimkseen. Ilman sitä ei sopimusta voi laittaa eteenpäin. Sotu itsessään ei minnekään lähde, paperisopimus on kansiossa ja sen tiedot sähköisessä muodossa. Jokaisella myyjällä oli meillä oma jäljitettävissä oleva myyjätunnus, joten väärinkäytöksistä ei ole pelkoa. Niin, ja toimin erään TF:ää kaupittelevan contact centerin leivissä.
- Tintti
TeleFinlandilta sanottiin ettei heillä ole mitään systeemiä jolla he tietäisivät kuka soittaa ja kenelle
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k502224Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82922Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11904- 68863
Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖23844Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt51811Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me116808Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49749Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu9743vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22733