Kuinka käyttäytyä jos on käynyt toisella planeetalla ja palannut takaisin maahan?

Anonyymi

Elämä on ihme.
Perusjätkä kaipaa ihmeitä.
Mutta kun sellainen tapahtuu,
ei voi uskoa silmiään.
Miten elää kun palasi äskettäin toiselta planeetalta?
Vinkkejä tarvitaan.

9

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerro kokemuksesi pohjalta miten tätä meidän maailmaa voitaisiin parantaa.

      Ja ole valmis tekemään muutoksia myös omassa elämässäsi.

    • Anonyymi

      Ei siinå ihmeellistä ole. Muista lopettaa LSD:n ja sienien käyttö varovasti ja varo övereitä. Kyllä se kotisi alkaa pikkuhiljaa näyttää kodilta, eikä vieraalta planeetalta.

    • Anonyymi

      Tarkoitatko paluuta maahan, vai Maahan?
      Läskisoosi ja perunahauvikkaat, kas niitä kaipaa Suomi-poika avaruus- jos kohta muiltakin reissuilta kotiin körötellessä.

    • Anonyymi

      Sehän rippuu siitä miltä planeetalta sinä palasit? kerro toki tarkemmin tuosta?

    • Anonyymi

      > Kuinka käyttäytyä

      hyvin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Monille tänne palaaminen (näihin raskaampiin energioihin) voi olla aluksi vähän raskasta, mutta pian mieli ja ns. ego maadoittuu. Se ei ole kivaa, mutta pääsee kyllä normaaliin. Kannattaa jakaa tietoa eteenpäin ja tervetuloa kokijoiden klubiin. :)

      • Anonyymi

        Näin juuri kerro toki millä planeetalla kävit?


    • Anonyymi

      Minä kävin Jupiterissa. Oli hauskaa vaikka ei ollukaan kiinteää maata mitä tampata! On ne nuo sienet hyviä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      84
      10511
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      141
      8784
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6067
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      60
      4278
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      53
      4227
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      80
      4070
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3719
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      67
      3179
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      7
      3117
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      67
      2955
    Aihe