Minulla on ollut 20 vuoden aikana 10 Toyota Corollaa ja olen ajanut niillä yhteensä 250 000 kilometriä eikä koskaan ole ollut yhtään vikaa. Jokainen Corolla on ollut parempi ja mukavampi kuin edelliset joten nyt ollaan jo ihan huipulla mutta ei Corollan kehitys siihen pysähdy. Voin lämpimästi suositella Toyota Corollaa kaikille jotka haluavat laadukkaan ja mukavan auton.
Kymmenen Toyota Corollaa
21
98
Vastaukset
- Anonyymi
Ja taas vanhaa spmmiä peliin.
- Anonyymi
Jos minä olisin vaihtanut autoja tuohon tahtiin ja ajanut noin vähän, en olisi koskaan tarvinnut käyttää autojani huollossa. Merkkini ei olekaan Toyota!
- Anonyymi
Minulla on ollut 10v yksi Mercedes. Olen ajanut sillä miljoonakilometriä.
Toyota kestää just just 2v mutta mersu isältä pojalle. - Anonyymi
Jos on ajanut vain japanilaisilla autoilla, niin ei tiedä hyvistä ajo-ominaisuuksista tuon taivaallista.
- Anonyymi
Minulla on ollut 1 Corolla viimeisten 20 vuoden aikana ja on edelleen. Hyvin pelittää, 450 tkm ajettu.
- Anonyymi
20 vuotta Corollaa käyttäneeltä kysyn: Mikä voisi olla vikana, kun vanhan Corollan moottori sirraa kaasua painettaessa eikä vedä kunnolla?
- Anonyymi
Minulla oli 90-luvulla Corolla pari vuotta. Eikä toista tule.
- Anonyymi
Aikoinaan vuonna 1976 ostin Carinan joka vaihtui 5 vuotta myöhemmin Terceliin. Sittemmin 1988 uusi Corolla joka vaihtui 2001 Yarikseen, 2005 uusi Corolla farmari joka vaihtui 2009 Aurikseen. Auriksen tilalle 2019 uusi farmari Corolla.
Kilometrejä vuosittain 30000-40000. Eli kokemusta kertynyt Toyotasta ainakin 1500000 kilometrin verran. Hyvin on pelittäneet paitsi Carinassa ruoste ongelmana ja Yariksessa jarrut. Kolareita nolla kuten myös hinausauto tarve. Vaimolla pitkä rivi länsiautoja, volkkari pösö, ford ja pari fiiattia. Ongelmia riitti. Yhdessä kun johonkin lähdettiin niin alla oli ja on Toyota.- Anonyymi
Satusetä!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Satusetä!
Ei minua sanota satusedäksi vaan Tarina-Timoksi. Voin halutessanne kirjoittaa toisenkin Toyotan onnellinen omistaja-tarinan! 😎
- Anonyymi
Antaa skeptikkojen vaihdella jakopään hihnoja onhan sillä työllistävä vaikutus.
- Anonyymi
Nykyisiin autoihin vaihdetaan jakohihna suuremmilla kilometreillä kuin liikenteestä poistuvilla Toyotilla on keskimäärin ajettu!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nykyisiin autoihin vaihdetaan jakohihna suuremmilla kilometreillä kuin liikenteestä poistuvilla Toyotilla on keskimäärin ajettu!
Tuo on niin totta.
- Anonyymi
Jos omistaa Toyotan, on kuin söisi pelkkää suolatonta ruispuuroa loppuelämänsä, vaikka hirven sisäfilettäkin olisi saatavilla.
- Anonyymi
mikä olisi hirven sisäfile? Opel? 😂😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
mikä olisi hirven sisäfile? Opel? 😂😂
Nissan tai Mazda.
- Anonyymi
Tämä sivusto vihaa valheetonta tietoa ja julkaisee vaikka kuinka paljon hömppää ja haukkumista.
- Anonyymi
Onko tojotismi kurjuuden maksimointia?
- Anonyymi
Olisin pitänyt Toyotaa piiitkään, mutta polvileikkauksen epäonnistuttua olin pakotettu siirtymään muunlaiseen autoon.
- Anonyymi
Mahtava ajosuorite, keskimäärin 12500 km/v Eli tuota suunnatonta ajoautuutta olet kärsinyt 25000km/Tojot,a jos joka toinen vuosi olet käynyt luottomyyjän pakeilla kahvit junttapullan kera hörppimässä. Ihmeen vahvoja nuo autosi ovat olleet, ei voi kun kehua.
- Anonyymi
Toyota ei olekaan heikoille tehty.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3313941Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283600Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52312- 1121714
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181648Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241349Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit102975Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j144973Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79885- 86791