Helsingin keskustassa kun pelkkä lataaminen maksaa 50 € / vrk !!!
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/5344697
Sähköauto käy kalliiksi
13
113
Vastaukset
- Anonyymi
Itelattaavan käyttö onpi vakkaata käyttää. Vain 8 centtiä kilomeetri.
- Anonyymi
Mistä saat noin halpaa bensiiniä?
- Anonyymi
Sähkön hinta on noussut 10-kertaiseksi tämän vuoden aikana. Sähköauto on kallis ja nyt käyttökin on kalliimpaa kuin bensahybrideissä.
- Anonyymi
Juu ei, sähkökulkine ei sovi kaupunkiin.
- Anonyymi
Kaupunkiinhan se juuri sopii, ei maanteille.
- Anonyymi
Vihreä osmo energia on kallista ja tuskin tulee siitä halpenemaan!!😆😄😃
- Anonyymi
En tie mutta ainski vihreä "lumme" on ihan suht edullinen . Ei valittamista.
- Anonyymi
Millä sähköfirmalla se on npussut 10-kertaiseksi?
Ei ainakaan Virta. - Anonyymi
Ei kai se latausruutu ole tarkoitettukaan 24 h pysäköintiin. Tuo 23 snt/kWh on vielä halpaa ja samoin pysäköinti 2 €/h. Kalleimmalla alueella pysäköinti taitaa olla ainakin 4 €/h ja parkkihalleissa yli tuplat.
PS. Onko Jorma Eloranta tottunut saamaan kaiken ilmaiseksi ison palkan lisäksi? - Anonyymi
Sähkön hinta ei ole juuri muuttunut kuten ei bensankaan.
Lataan Virrasta ja suht samoja hintoja se maksaa kuin ennenkin. Ei ole kymmenkertainen eikä edes kaksinkertainen. Kotitöpselissä toki puolet halvempi vielä.- Anonyymi
Vaikka bensan hinta on tullut alaspäin, ei se ole halpaa vieläkään. Kyllä sähkö voittaa vielä bensan ajokilometrihinnassa, vaikka joskus satunnaisesti joutuisi lataamaan K- tai S-marketissa käydessä.
- Anonyymi
Sähköautohan on täysi romu.
- Anonyymi
Niin siis edelliseen vielä että olen kokeillut vasta Toyotan sähköautoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain20411454Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13510886Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2346242Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1885045Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313506- 1723485
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402353Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3031886Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101748Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161644