...seuraavanlaista jutskaa; Tanko joka kiinnitetään kolmijalkaan ja tangon molempiin päihin tulisi esim. pienet kuulapäät. Eli samaan jalkaan saisi kaksi kameraa niin ei tarvitse raahata kahta jalkaa mukana. Toki jatkan itse tuotteen etsintää.
Vastaukset 4
- Anonyymi
Jos löydät vielä jostakin Benbo/Uniloc jalustan niin siinä vain käännät keskiputken vaakasuoraan (kääntyy mihin kulmaan tahansa) ja kiinnität kumpaankin päähän kuulat.
Toisessa päässä on normaali pieni kiinnitysjenka ja toisessa päässä hieman paksumpi jenka suurempireikäisiä ja isompia kuulia varten.
Toisaalta tuollaisen telineen teet vaikka lattaraudasta. Poraat siihen vain kolme reikää. yhden keskelle ja kumpaankin päähän. Sopivia ruuveja ja muttereita löytyy alan kaupoista.
Keskireikä on hieman haasteellisempi. helpommalla pääsee, jos teettää siihen kierteet.
Sen voi hoitaa itsekin, kunhan hankkii sopivan jenkaustapin.
Alumiini lista on kevyeenä ja helpommin työstettävänä parempi. - Anonyymi
Helppo tehdä itsekin alumiinikiskosta. Tarvitaa ne kaksi kuulapäätä, jalusta ruuvit ja porakonen reikien tekemiseksi.
Tehty on, salamalle tosin. - Anonyymi
Jos ei jaksa itse vääntää: https://www.amazon.de/s?k=dual+mount+bracket+camera+flash
- Anonyymi
Helppo tehdä, mutta jalustan on syytä olla tukeva ja/tai ankkuroitu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251145
- 671035
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun93813- 77753
- 45716
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la38676- 67624
Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka22582Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?37508Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44467