Meillä kaikilla on erilaiset mieltymykset. Tykkäättekö tanssia pienessä vai isossa tanssipaikassa? Pieni paikka voi olla eksoottinen kylänmiehineen, isossa taas porukka tulee ympäri Suomea, tanssifestarit taas on jo mega kokoa.
Iso vai pieni?
9
167
Vastaukset
- Anonyymi
Tanssipaikan valinta riippuu hyvin monella juurikin siitä, miten iso tanssipaikan pitäisi olla, että heän mieleisiä kuvioita mahtuu siellä ylipäätään käyttämään, mutta toisaalta pienikin tanssipaikka, jossa ei ole paljon ketään muita tanssimassa mahdollistaa ällistyttävänkin suurten kuvioitten käyttämisen.
- Anonyymi
Pienet lattari, westie, swing, salsa ym bileet parhaita.
Yleensä pidettynä yliopistokaupungissa.
Kesällä puistossa talvella tanssikoululla tai baarissa.
Isot megatanssilavat huitsinperseennevadassa ei kiitos. - Anonyymi
Kyllä tuo 200 m2 on se ihan minimitila. Se kyllä karsii kaikki ex Suojeluskuntatalot ja seurojentalot pois repertuaarista, kun niissä on n 150-180 m2 tilaa. Valitettava tosiasia ja haittaa just erityisesti talvella.
Harvoissa isoissa talvipaikoissa taas soittelee se "Kymmenikkö" kuukaudesta toiseen.
Haastavaa, mutta pidetään lippu korkealla! - Anonyymi
Ihan saman minkä kokoinen tanssilava on. Illan hohto riippuu siitä ketä siellä lavalla on tanssimassa hyvään musaan.
- Anonyymi
Sitä minäkin ihmettelen miten koolla on väliä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitä minäkin ihmettelen miten koolla on väliä.
Riippuu ihan siitä, minkä koolla on väliä.
- Anonyymi
Patjapolkkaa voi aivan hyvin harrastaa pienessä puuliiterissä tai sitten äärettömässä luonnonhelmassa. Tärkeintä on tanssipartnerin laatu.
- Anonyymi
Selvästikin olet mies, joka tietää, että naiset todellakin on olemassa nimittäin sellaisen nähdessäsi, mutta silloin sen kertoo ilmeesi, että et enää muista miksi?
- Anonyymi
Patjapolkka on kaikkein mukavinta ruoho-tai sammalpatjalla. Pitää vain tarkastaa että daamin selkä ei ota osumaa mahdollisesta kävystä hänelle luonteenomaisessa tanssiasennossa. Käpy selän alla saattaa lannistaa anteliaimmankin daamin vaikka hän olisi uhrannut runsaasti rahaa tanssikurssiin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2152846
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1272736En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.781783Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k2371342Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va641324- 471108
- 991011
- 109866
- 46833
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6833