Asukkaiden puheet

Anonyymi-ap

Pikkusenko särähtää tämän media alan Mia puheen lomassa jatkuva kiroilu ? Siis aivan törkeätä kielen käyttöä V on koko ajan puheissa.
Onkohan se tätä nykyaikaa tehostaa omaa uskottavuuttaan vai mikä on homman nimi ?
Selittäkää tämän asian laita, kun en tiedä enkä osaa arvata !

10

212

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ottanut oppia viime vuoden ns. voittajasta: vitun viljelyllä voittoon. Kyllä vittumiina vielä oli pahempi kiroilija ja ilkeä muille.

    • Anonyymi

      Heh! Typykkä on keksinyt, että veenhokemisella se viimevuoden voittajakin maaliin pääsi.
      Mutta millähän nyt sinne mennään? Jospa baskeri päässä ämmäillen ja puukotuksilla heteroita uhkaillen?Tälläisellehän Christal taputtaa innoissaan kuolaten jossain taustalla ja huutaa hurraataan, sen käheä-äänisen mölytoosa naisen kanssa.

      • Anonyymi

        Kyllä on törppö läpileikkaus Suomen kansasta talossa edustettuna. Voi elämän kevät.


    • Anonyymi

      Samaa olen miettinyt. Kuka palkkaa tuollaisen kiroilevan ja suttuisen tyypin töihin ? Tuo kiroilu ja asioden julkituominen on todella ala-arvoista.

      • Anonyymi

        Ei pill....eikun millu kiroile juontotöissään, vaan on ihanan asiallinen ja sujuvasanainen nainen. Kuuntelin kesän hitmixin aamuja vain millun takia.
        Ennen tykkäsin Karoliinasta ja hänen aamuohjelmastaan, mutta kun näytti "fiksuutensa" sekoillessaan marinin jauhobileissä en kuuntele enää lausettakaan sitä naista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei pill....eikun millu kiroile juontotöissään, vaan on ihanan asiallinen ja sujuvasanainen nainen. Kuuntelin kesän hitmixin aamuja vain millun takia.
        Ennen tykkäsin Karoliinasta ja hänen aamuohjelmastaan, mutta kun näytti "fiksuutensa" sekoillessaan marinin jauhobileissä en kuuntele enää lausettakaan sitä naista.

        Peruskielenkäyttö näkyy juuri mitä saadaan kuulla. Se siitä ei jatkoon !


    • Anonyymi

      Juu kyllä. Särähti tosiaan kun kertoi mummostaan: "vitun mahtava minun mummo, ihan vitun hyvä tyyppi on minun mummo. Mummo on ihan vitun kiva. Voi vitun vittu mikä mummo minulla onkaan. Vittu. Näin itse mummona en toivoisi lastenlasteni käyttävän tuota vittu sanaa kun ja jos kehuvat minua. Hmmm.... entä jos ne sanookin: meijän mummo on vitukseen vittumainen vitun mummo.... Sitä jään nyt miettimään. Kivaa päivää kaikille =)

      • Anonyymi

        Voisi olettaa, että hän on kiroilun oppinut juuri tuolta mummoltaan.


    • Anonyymi

      Ihmiskunnan olemuksen kohdalla ei ole olemassa "nykyaikaa". Ihminen on aina, erilaisuuksineenkin ollut sama ja tulee aina olemaan. Edes näennäinen, ulkoinen "demokratia" ei ole voinut vaikuttaa ihmissielujen olemukseen. Yhteiskunta on aina sama, valta on aina sama, vaikka näiden pitäjät ajoittain, näennäisesti vaihtuvat.

      Korkea koulutuskaan ei voi vaikuttaa ihmisen henkiseen olemukseen, mihin hän syntyy ja mitä hän itse haluaa tunnustaa ja siinä elää. Tässä suhteessa ihmiset eivät koskaan ole, eivätkä tule olemaan "tasa-arvoisia". Eikä nk. ihmisarvokaan näin ollen voi olla sama. Roskaväen hallitsemassa yhteiskunnassa he itse säätämillään laeilla ovat hankkineet itselleen asemia, jotka eivät heille luonnostaan (evoluutio) kuuluisi ja näin ollen ovat ainoastaan vahingoittaneet ihmiskunnan kehitystä ylöspäin.

      Länsimaailmassa tämä henkinen alasmeno, etenkin n. 100 vuoden ajalla on silminnähtävää.

      Arvokkaat ihmiset käyttäytyvät arvokkaasti, roskaväki on aina roskaväki, mahd. ulkoisesta "koulutuksestaan", ulkonäöstään, tai varallisuudestaan huolimatta. Nämä sosialismin vainoamat yhteiskuntaluokat, muutosyrityksistäkin huolimatta, säilyvät aina samanlaisina.

      Ihminen itse asiassa menee alemmas, eli ihmiskunnan henkinen kehitys ei kulje ylös- vaan alaspäin.

      Julkinen media, kuten Sanoma OY / TV4 / BB-Talo itse valitsee asukkaat. Talolla on siis valinnan mahdollisuus ja sen valitsijat / toimittajat valitsevat asukkaiksi aina nk. "omansa", joukkoa, jota he itsekin edustavat. Sanomatalo taas valitsee toimittajat.

      TV-ohjelmat kuten yhteiskunta muutoinkin on näinä päivinä nk. roskaväen valtaama, sen kaikin keinoin: valheuutisointeineen, erilaisine ala-arvoisuuksien korottamisineen.

      Tämä on myös tietyn rahaeliitin tarkoituksellisuus, oman elitistisen asemansa säilyttämiseksi. Suomenkansa halutaan pitää roskaväen tasolla, jottei se uhkaisi näiden ruotsalaista ja juutalaista rahavaltaa. Näiden todellinen elitismi ei kuitenkaan ole henkistä, vaan taloudellista ja perustuu rikollisuudelle. Siksi näiden päämäärä on alentaa myös suomalaisuuden henkistä tasoa, sillä tässä kohdin suomalaisuus kulttuurina on edustanut monipuolisempaa ja rikkaampaa kulttuuria. BB-Taloon hankitaan huonoa suomenkieltä / jonkinlaisen alamaailman katukielen oppineita ulkomaalaisia, sekä kiroilevia kantasuomalaisia.

      Myös arvokkuus on olemassa, se ei ole poistunut, mutta se on aarre, joka säilyy aina vain tietynlaisen eliitin ominaisuutena. Tämä raja kulkee ihmisten, ei taloudellisessa asemassa ("rikas roskaväki"), vaan henkisyydessä, ajatusmaailmoissa.

      • Anonyymi

        Hyvin mielenkiintoinen näkökanta. Eli mitä suustasi päästät, sitä sisimmiltäs olet !
        Onhan sitä jossain tuumattu että " hullukin käy viisaasta kun on vaiti "


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      410
      6789
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      76
      4325
    3. Dannysta tulee isä 83-vuotiaana

      Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll
      Maailman menoa
      103
      4147
    4. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      44
      3684
    5. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      137
      3668
    6. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      156
      3642
    7. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      248
      3559
    8. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      41
      3123
    9. Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a
      Maailman menoa
      14
      3084
    10. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      113
      2845
    Aihe