Asukkaiden puheet

Anonyymi-ap

Pikkusenko särähtää tämän media alan Mia puheen lomassa jatkuva kiroilu ? Siis aivan törkeätä kielen käyttöä V on koko ajan puheissa.
Onkohan se tätä nykyaikaa tehostaa omaa uskottavuuttaan vai mikä on homman nimi ?
Selittäkää tämän asian laita, kun en tiedä enkä osaa arvata !

10

293

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ottanut oppia viime vuoden ns. voittajasta: vitun viljelyllä voittoon. Kyllä vittumiina vielä oli pahempi kiroilija ja ilkeä muille.

    • Anonyymi

      Heh! Typykkä on keksinyt, että veenhokemisella se viimevuoden voittajakin maaliin pääsi.
      Mutta millähän nyt sinne mennään? Jospa baskeri päässä ämmäillen ja puukotuksilla heteroita uhkaillen?Tälläisellehän Christal taputtaa innoissaan kuolaten jossain taustalla ja huutaa hurraataan, sen käheä-äänisen mölytoosa naisen kanssa.

      • Anonyymi

        Kyllä on törppö läpileikkaus Suomen kansasta talossa edustettuna. Voi elämän kevät.


    • Anonyymi

      Samaa olen miettinyt. Kuka palkkaa tuollaisen kiroilevan ja suttuisen tyypin töihin ? Tuo kiroilu ja asioden julkituominen on todella ala-arvoista.

      • Anonyymi

        Ei pill....eikun millu kiroile juontotöissään, vaan on ihanan asiallinen ja sujuvasanainen nainen. Kuuntelin kesän hitmixin aamuja vain millun takia.
        Ennen tykkäsin Karoliinasta ja hänen aamuohjelmastaan, mutta kun näytti "fiksuutensa" sekoillessaan marinin jauhobileissä en kuuntele enää lausettakaan sitä naista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei pill....eikun millu kiroile juontotöissään, vaan on ihanan asiallinen ja sujuvasanainen nainen. Kuuntelin kesän hitmixin aamuja vain millun takia.
        Ennen tykkäsin Karoliinasta ja hänen aamuohjelmastaan, mutta kun näytti "fiksuutensa" sekoillessaan marinin jauhobileissä en kuuntele enää lausettakaan sitä naista.

        Peruskielenkäyttö näkyy juuri mitä saadaan kuulla. Se siitä ei jatkoon !


    • Anonyymi

      Juu kyllä. Särähti tosiaan kun kertoi mummostaan: "vitun mahtava minun mummo, ihan vitun hyvä tyyppi on minun mummo. Mummo on ihan vitun kiva. Voi vitun vittu mikä mummo minulla onkaan. Vittu. Näin itse mummona en toivoisi lastenlasteni käyttävän tuota vittu sanaa kun ja jos kehuvat minua. Hmmm.... entä jos ne sanookin: meijän mummo on vitukseen vittumainen vitun mummo.... Sitä jään nyt miettimään. Kivaa päivää kaikille =)

      • Anonyymi

        Voisi olettaa, että hän on kiroilun oppinut juuri tuolta mummoltaan.


    • Anonyymi

      Ihmiskunnan olemuksen kohdalla ei ole olemassa "nykyaikaa". Ihminen on aina, erilaisuuksineenkin ollut sama ja tulee aina olemaan. Edes näennäinen, ulkoinen "demokratia" ei ole voinut vaikuttaa ihmissielujen olemukseen. Yhteiskunta on aina sama, valta on aina sama, vaikka näiden pitäjät ajoittain, näennäisesti vaihtuvat.

      Korkea koulutuskaan ei voi vaikuttaa ihmisen henkiseen olemukseen, mihin hän syntyy ja mitä hän itse haluaa tunnustaa ja siinä elää. Tässä suhteessa ihmiset eivät koskaan ole, eivätkä tule olemaan "tasa-arvoisia". Eikä nk. ihmisarvokaan näin ollen voi olla sama. Roskaväen hallitsemassa yhteiskunnassa he itse säätämillään laeilla ovat hankkineet itselleen asemia, jotka eivät heille luonnostaan (evoluutio) kuuluisi ja näin ollen ovat ainoastaan vahingoittaneet ihmiskunnan kehitystä ylöspäin.

      Länsimaailmassa tämä henkinen alasmeno, etenkin n. 100 vuoden ajalla on silminnähtävää.

      Arvokkaat ihmiset käyttäytyvät arvokkaasti, roskaväki on aina roskaväki, mahd. ulkoisesta "koulutuksestaan", ulkonäöstään, tai varallisuudestaan huolimatta. Nämä sosialismin vainoamat yhteiskuntaluokat, muutosyrityksistäkin huolimatta, säilyvät aina samanlaisina.

      Ihminen itse asiassa menee alemmas, eli ihmiskunnan henkinen kehitys ei kulje ylös- vaan alaspäin.

      Julkinen media, kuten Sanoma OY / TV4 / BB-Talo itse valitsee asukkaat. Talolla on siis valinnan mahdollisuus ja sen valitsijat / toimittajat valitsevat asukkaiksi aina nk. "omansa", joukkoa, jota he itsekin edustavat. Sanomatalo taas valitsee toimittajat.

      TV-ohjelmat kuten yhteiskunta muutoinkin on näinä päivinä nk. roskaväen valtaama, sen kaikin keinoin: valheuutisointeineen, erilaisine ala-arvoisuuksien korottamisineen.

      Tämä on myös tietyn rahaeliitin tarkoituksellisuus, oman elitistisen asemansa säilyttämiseksi. Suomenkansa halutaan pitää roskaväen tasolla, jottei se uhkaisi näiden ruotsalaista ja juutalaista rahavaltaa. Näiden todellinen elitismi ei kuitenkaan ole henkistä, vaan taloudellista ja perustuu rikollisuudelle. Siksi näiden päämäärä on alentaa myös suomalaisuuden henkistä tasoa, sillä tässä kohdin suomalaisuus kulttuurina on edustanut monipuolisempaa ja rikkaampaa kulttuuria. BB-Taloon hankitaan huonoa suomenkieltä / jonkinlaisen alamaailman katukielen oppineita ulkomaalaisia, sekä kiroilevia kantasuomalaisia.

      Myös arvokkuus on olemassa, se ei ole poistunut, mutta se on aarre, joka säilyy aina vain tietynlaisen eliitin ominaisuutena. Tämä raja kulkee ihmisten, ei taloudellisessa asemassa ("rikas roskaväki"), vaan henkisyydessä, ajatusmaailmoissa.

      • Anonyymi

        Hyvin mielenkiintoinen näkökanta. Eli mitä suustasi päästät, sitä sisimmiltäs olet !
        Onhan sitä jossain tuumattu että " hullukin käy viisaasta kun on vaiti "


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      76
      981
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      823
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      801
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      60
      605
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      564
    7. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      36
      512
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      509
    Aihe