Pikkusenko särähtää tämän media alan Mia puheen lomassa jatkuva kiroilu ? Siis aivan törkeätä kielen käyttöä V on koko ajan puheissa.
Onkohan se tätä nykyaikaa tehostaa omaa uskottavuuttaan vai mikä on homman nimi ?
Selittäkää tämän asian laita, kun en tiedä enkä osaa arvata !
Asukkaiden puheet
10
128
Vastaukset
- Anonyymi
Ottanut oppia viime vuoden ns. voittajasta: vitun viljelyllä voittoon. Kyllä vittumiina vielä oli pahempi kiroilija ja ilkeä muille.
- Anonyymi
Heh! Typykkä on keksinyt, että veenhokemisella se viimevuoden voittajakin maaliin pääsi.
Mutta millähän nyt sinne mennään? Jospa baskeri päässä ämmäillen ja puukotuksilla heteroita uhkaillen?Tälläisellehän Christal taputtaa innoissaan kuolaten jossain taustalla ja huutaa hurraataan, sen käheä-äänisen mölytoosa naisen kanssa.- Anonyymi
Kyllä on törppö läpileikkaus Suomen kansasta talossa edustettuna. Voi elämän kevät.
- Anonyymi
Samaa olen miettinyt. Kuka palkkaa tuollaisen kiroilevan ja suttuisen tyypin töihin ? Tuo kiroilu ja asioden julkituominen on todella ala-arvoista.
- Anonyymi
Ei pill....eikun millu kiroile juontotöissään, vaan on ihanan asiallinen ja sujuvasanainen nainen. Kuuntelin kesän hitmixin aamuja vain millun takia.
Ennen tykkäsin Karoliinasta ja hänen aamuohjelmastaan, mutta kun näytti "fiksuutensa" sekoillessaan marinin jauhobileissä en kuuntele enää lausettakaan sitä naista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei pill....eikun millu kiroile juontotöissään, vaan on ihanan asiallinen ja sujuvasanainen nainen. Kuuntelin kesän hitmixin aamuja vain millun takia.
Ennen tykkäsin Karoliinasta ja hänen aamuohjelmastaan, mutta kun näytti "fiksuutensa" sekoillessaan marinin jauhobileissä en kuuntele enää lausettakaan sitä naista.Peruskielenkäyttö näkyy juuri mitä saadaan kuulla. Se siitä ei jatkoon !
- Anonyymi
Juu kyllä. Särähti tosiaan kun kertoi mummostaan: "vitun mahtava minun mummo, ihan vitun hyvä tyyppi on minun mummo. Mummo on ihan vitun kiva. Voi vitun vittu mikä mummo minulla onkaan. Vittu. Näin itse mummona en toivoisi lastenlasteni käyttävän tuota vittu sanaa kun ja jos kehuvat minua. Hmmm.... entä jos ne sanookin: meijän mummo on vitukseen vittumainen vitun mummo.... Sitä jään nyt miettimään. Kivaa päivää kaikille =)
- Anonyymi
Voisi olettaa, että hän on kiroilun oppinut juuri tuolta mummoltaan.
- Anonyymi
Ihmiskunnan olemuksen kohdalla ei ole olemassa "nykyaikaa". Ihminen on aina, erilaisuuksineenkin ollut sama ja tulee aina olemaan. Edes näennäinen, ulkoinen "demokratia" ei ole voinut vaikuttaa ihmissielujen olemukseen. Yhteiskunta on aina sama, valta on aina sama, vaikka näiden pitäjät ajoittain, näennäisesti vaihtuvat.
Korkea koulutuskaan ei voi vaikuttaa ihmisen henkiseen olemukseen, mihin hän syntyy ja mitä hän itse haluaa tunnustaa ja siinä elää. Tässä suhteessa ihmiset eivät koskaan ole, eivätkä tule olemaan "tasa-arvoisia". Eikä nk. ihmisarvokaan näin ollen voi olla sama. Roskaväen hallitsemassa yhteiskunnassa he itse säätämillään laeilla ovat hankkineet itselleen asemia, jotka eivät heille luonnostaan (evoluutio) kuuluisi ja näin ollen ovat ainoastaan vahingoittaneet ihmiskunnan kehitystä ylöspäin.
Länsimaailmassa tämä henkinen alasmeno, etenkin n. 100 vuoden ajalla on silminnähtävää.
Arvokkaat ihmiset käyttäytyvät arvokkaasti, roskaväki on aina roskaväki, mahd. ulkoisesta "koulutuksestaan", ulkonäöstään, tai varallisuudestaan huolimatta. Nämä sosialismin vainoamat yhteiskuntaluokat, muutosyrityksistäkin huolimatta, säilyvät aina samanlaisina.
Ihminen itse asiassa menee alemmas, eli ihmiskunnan henkinen kehitys ei kulje ylös- vaan alaspäin.
Julkinen media, kuten Sanoma OY / TV4 / BB-Talo itse valitsee asukkaat. Talolla on siis valinnan mahdollisuus ja sen valitsijat / toimittajat valitsevat asukkaiksi aina nk. "omansa", joukkoa, jota he itsekin edustavat. Sanomatalo taas valitsee toimittajat.
TV-ohjelmat kuten yhteiskunta muutoinkin on näinä päivinä nk. roskaväen valtaama, sen kaikin keinoin: valheuutisointeineen, erilaisine ala-arvoisuuksien korottamisineen.
Tämä on myös tietyn rahaeliitin tarkoituksellisuus, oman elitistisen asemansa säilyttämiseksi. Suomenkansa halutaan pitää roskaväen tasolla, jottei se uhkaisi näiden ruotsalaista ja juutalaista rahavaltaa. Näiden todellinen elitismi ei kuitenkaan ole henkistä, vaan taloudellista ja perustuu rikollisuudelle. Siksi näiden päämäärä on alentaa myös suomalaisuuden henkistä tasoa, sillä tässä kohdin suomalaisuus kulttuurina on edustanut monipuolisempaa ja rikkaampaa kulttuuria. BB-Taloon hankitaan huonoa suomenkieltä / jonkinlaisen alamaailman katukielen oppineita ulkomaalaisia, sekä kiroilevia kantasuomalaisia.
Myös arvokkuus on olemassa, se ei ole poistunut, mutta se on aarre, joka säilyy aina vain tietynlaisen eliitin ominaisuutena. Tämä raja kulkee ihmisten, ei taloudellisessa asemassa ("rikas roskaväki"), vaan henkisyydessä, ajatusmaailmoissa.- Anonyymi
Hyvin mielenkiintoinen näkökanta. Eli mitä suustasi päästät, sitä sisimmiltäs olet !
Onhan sitä jossain tuumattu että " hullukin käy viisaasta kun on vaiti "
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 796095
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2895420Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii984111- 522880
- 262722
- 1192060
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472020Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991747- 721291
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1591141