VW ID.5 GTX autolehden koeajossa

Anonyymi-ap

"Tämä osoittaa sen, että Volkswagenin lupaukselle on katetta ja 135 kilowatin ja GTX:llä sitä suurempiinkin lataustehoihin on mahdollista päästä ihan normaalissa arkielämässä."

"Reittisuunnittelu on nyt myös parantunut selvästi. Auto osaa arvioida matkan edetessä tulevaa lataustarvetta todella hyvin. Auton valikoista pystyy myös säätämään sen, että millaisen lataustason haluaa perillä kohteessa olevan, ja auto osaa arvioida tulevaa lataustarvetta todella tarkasti. Auto myös korjaa matkan edetessä ennustetta, että minkä mittaisen pysähdyksen missäkin reitille osuvassa latauspisteessä tarvitaan. Matkalla esimerkiksi sää- tai muut olosuhteet voivat muuttua, joten lataustarvekin muuttuu niiden mukaan."

"Volkswagen ID.5 GTX on tukeva, miellyttävä ja tehokas auto pidempäänkin matkantekoon. Sen voimalinja on todella hyvä, eikä siitä löydy pahaa sanottavaa. Kuljettajan työympäristö ja matkustajan tilat ovat autossa todella mukavat. Ohjaustuntuma on mukava arkipyörittelyyn, mutta tarpeeksi jämäkkä myös pidemmän matkan tekoon."

https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/koeajo-volkswagen-id-5-gtx-parantunutta-latausnopeutta-ja-sulavampaa-muotoilua/

3

601

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sähköauto kehittyy kokoajan ja niistä tulee pakosta autoilun arkea. Aikaa se ottaa, mutta vääjäämätön suunta on selkeä.

      • Anonyymi

        Kehittäisivät sen kattoverhoilun, softan ja homehtuvan ratin ensin paremmiksi. Kuitenkaan minun arkea ei klonkswaagenit pilaa, vikaa viankin perään wasgeneissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kehittäisivät sen kattoverhoilun, softan ja homehtuvan ratin ensin paremmiksi. Kuitenkaan minun arkea ei klonkswaagenit pilaa, vikaa viankin perään wasgeneissa.

        Äläpäs kirjoittele palturia sen ratin ja kyynärnojien värinkin voi itse valita mieleiseksi, eikä ratti varmaan homehdu.. Ja jos yhdessä yksilössä kojelaudassa pientä viimestelynpuutetta se ei matkantekoa haittaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      87
      1448
    2. 72
      1224
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      84
      1134
    4. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      270
      941
    5. 95
      909
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      35
      846
    7. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      777
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      79
      737
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      723
    10. 45
      665
    Aihe