VW ID.5 GTX autolehden koeajossa

Anonyymi-ap

"Tämä osoittaa sen, että Volkswagenin lupaukselle on katetta ja 135 kilowatin ja GTX:llä sitä suurempiinkin lataustehoihin on mahdollista päästä ihan normaalissa arkielämässä."

"Reittisuunnittelu on nyt myös parantunut selvästi. Auto osaa arvioida matkan edetessä tulevaa lataustarvetta todella hyvin. Auton valikoista pystyy myös säätämään sen, että millaisen lataustason haluaa perillä kohteessa olevan, ja auto osaa arvioida tulevaa lataustarvetta todella tarkasti. Auto myös korjaa matkan edetessä ennustetta, että minkä mittaisen pysähdyksen missäkin reitille osuvassa latauspisteessä tarvitaan. Matkalla esimerkiksi sää- tai muut olosuhteet voivat muuttua, joten lataustarvekin muuttuu niiden mukaan."

"Volkswagen ID.5 GTX on tukeva, miellyttävä ja tehokas auto pidempäänkin matkantekoon. Sen voimalinja on todella hyvä, eikä siitä löydy pahaa sanottavaa. Kuljettajan työympäristö ja matkustajan tilat ovat autossa todella mukavat. Ohjaustuntuma on mukava arkipyörittelyyn, mutta tarpeeksi jämäkkä myös pidemmän matkan tekoon."

https://moottori.fi/ajoneuvot/jutut/koeajo-volkswagen-id-5-gtx-parantunutta-latausnopeutta-ja-sulavampaa-muotoilua/

3

573

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sähköauto kehittyy kokoajan ja niistä tulee pakosta autoilun arkea. Aikaa se ottaa, mutta vääjäämätön suunta on selkeä.

      • Anonyymi

        Kehittäisivät sen kattoverhoilun, softan ja homehtuvan ratin ensin paremmiksi. Kuitenkaan minun arkea ei klonkswaagenit pilaa, vikaa viankin perään wasgeneissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kehittäisivät sen kattoverhoilun, softan ja homehtuvan ratin ensin paremmiksi. Kuitenkaan minun arkea ei klonkswaagenit pilaa, vikaa viankin perään wasgeneissa.

        Äläpäs kirjoittele palturia sen ratin ja kyynärnojien värinkin voi itse valita mieleiseksi, eikä ratti varmaan homehdu.. Ja jos yhdessä yksilössä kojelaudassa pientä viimestelynpuutetta se ei matkantekoa haittaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      243
      2798
    2. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      101
      1164
    3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      123
      1131
    4. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      0
      1050
    5. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1015
    6. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1002
    7. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      64
      954
    8. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      927
    9. Mitä toivoisit

      Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
      Ikävä
      63
      861
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      132
      848
    Aihe