Onko tuttuja alanialaisille suomalaisille?

Anonyymi-ap

10

502

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Onko Alanyalaisilla tietoa minkälainen tuomio tuli siitä jutusta josta oli paljon lehtijuttuja muutama vuosi sitten? Alanyassa oli jutun mukaan myyty asuntoja suomalaisille ruotsalaisille englantilaisille venäläisille ja he eivät olleet saaneet niitä asuntoja itselleen. Sitten oli että talot eivät olleet edes valmistuneet mutta niissä asuttiin ja omistaja ei tiennyt että niissä asuttiin. Talot oli kaiken lisäksi rakennettu tontille johon ei saanut rakentaa. Nämä jääneet mieleeni.

      • Anonyymi

        Rouva ainakin on saanut kovat korvaukset just niitten lehti juttujen takia. Se Suomalaisia Alaniassa auttava Suomalais nainen oli niihin lehti juttuihin satuillu ihan omiaan. Viis numeroinen on ollut korvaussumma.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rouva ainakin on saanut kovat korvaukset just niitten lehti juttujen takia. Se Suomalaisia Alaniassa auttava Suomalais nainen oli niihin lehti juttuihin satuillu ihan omiaan. Viis numeroinen on ollut korvaussumma.

        Lehtijutut ovatkin aina jo valmiita tuomioita :). Näitäkään kertomiasi juttuja ei ole missään lehdessä myöhemmin oikaistu. Hyvä että sai hyvät korvaukset. Joka hurmaan ei kannata mennä mukaan.


    • Anonyymi

      Ammattirikolliset ovat lopulta aika säälittäviä ihmisiä.

    • Anonyymi

      säälittäviä reppanoita koko perhe. tekisi niin mieli saada edes jonkinlaista arvostusta. rikollisille sellaista ei tipu.

    • Anonyymi

      Löytyin ne nimet tähänkin tapahtumaan. Kiinnostava Alanian suomalasten kannalta.

      • Anonyymi

        näin. hyvä puoli näissä julkistuksissa on että ymmärtävät hävetä itseään pysymällä poissa Alanyasta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      420
      2081
    2. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      200
      1686
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      152
      1532
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      123
      1396
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1216
    6. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      257
      1022
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      114
      938
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      75
      848
    9. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      17
      844
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      26
      715
    Aihe