HYVÄÄ LISÄTIENISTIÄ KYSELYILLÄ

Anonyymi-ap

Tässä erinomaisia nettikyselysivustoja.
Oma arvosanani vielä perään. Ja mitä tienaan viikossa.
Näistä saa vielä puhelinsovellukset niin kyselyjä tulee enemmän ja voi täytellä vaikka bussi/junamatkoilla tms tai tylsillä treffeillä =D
Kunhan vastaa aina rehellisesti niin homma toimii. kyselyt 1-10 minuttiia realistisesti mitä aikaa kuluu. Pääsääntösesti noin 5 minuuttia keskiarvoltaan kestot.
Toki voi nopeuttaa tylsiä kyselyjä näpyttämällä vastauksiin ”en osaa sanoa” tms. Ei se vähennä kyselyjen määrää.
TOLUNASTA saa palkinnot euroina Paypal tilille. 5e/vko 8/10

https://www.toluna.com/register?referralGuid=252d0cfa-c472-4243-8287-a8967a83e2db

SURVEYAH saa palkinnot euroina Paypal tilille. 5e/vko 9/10

https://panel.surveyeah.com/fi/p/3104944?s=share-link

MOBROG palkinnot euroina Paypaltilille. Tämä on ylivertaisesti paras kyselysivusto. Itse kotiutan 10-15 per viikko. 10/10

https://mobrog.com/?membership_promotion=0&i_invite=15381254-6268e243c33ed

SWAQBUGS palkinnot Paypal. Hauska sivusto. Saa pisteitä ihan pelaamalla selain ja mobiilipelejä muun muassa. 5e/vko 8/10

https://www.swagbucks.com/lp-savings-button?cmp=695&cxid=swagbuttonref&rb=122737135&extRefCmp=1&extRb=122737135

MONOSURVEYS palkinnot Paypal. Ihan ok sivusto 3-5e/vko 7/10

https://www.monosurveys.com/?i_invite=65319-6328971d188b3

9

1521

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jotkut antaneet palautetta taas ettei niistä saa 10e kasaan kuin vuodessa, kun ei itselle sopivia kyselyitä tule tmv

    • Anonyymi

      Karkkirahaa
      https://www.ostosvinkit.com/kyselytutkimuksia/

      Nimeämättä mistä, niin noin 5€-10€/kk on eräästä palvelusta tullut. Toki tällä hetkellä, kun ei muka aikaa niihin, jäänyt hieman pienemmäksi. Kuitenkin 30€ tämän vuoden aikana Paypalin kautta tilittänyt. Eli karkkirahaa saanut.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Ja täältä voi tienata satasia kuussa ei vaan muutamia euroja :)


    • Anonyymi00005

      https://parhaatpalat.fi/monosurveys-kokemuksia/

      Itseäni kovasti kiinnostanut tämä Monosurveys. Tämän sivun kokemuksien perusteella yllättävänkin hyvän oloinen paikka. Itse juuri aloitin kyselyjen täyttämisen. Miten maksetuilla kyslyillä voi tienata parhaiten?

    • Anonyymi00006

      Kyllä. MOBROGista löytyy paljon käyttäjäkokemuksia, ja ne ovat melko vaihtelevia.

      Yleinen kuva kokemuksista on seuraava:

      Monet kertovat saaneensa maksut PayPaliin ilman ongelmia.

      Hyvin moni valittaa juuri siitä, mistä sinäkin:

      paljon "Screenout"-hylkäyksiä, joskus vasta useiden kysymysten jälkeen.

      Osa käyttäjistä kertoo, että kyselyitä tulee vain vähän tai että ansiot jäävät pieniksi.

      On myös käyttäjiä, jotka ovat kirjoittaneet, että kyselyitä on viime aikoina hylätty tavallista enemmän tai että valmiiksi tehdyt kyselyt on myöhemmin hylätty laatutarkistuksessa.

      Se, mikä kiinnitti huomioni sinun tapauksessasi, on tämä:

      Kerrot, että vastaat kyselyn loppuun asti, palaat MOBROGiin, mutta historiassa kysely näkyy myöhemmin "Screenout".

      Tällaista kokemusta löytyy myös muiden käyttäjien kommenteista, mutta se ei tarkoita, että se tapahtuisi kaikille tai että kyse olisi tahallisesta huijauksesta.

      Sinulla on jo 4,31 € tilillä. Jos seuraavien päivien aikana käy edelleen niin, että useita loppuun asti tehtyjä kyselyitä muuttuu "Screenout"-tilaan, suosittelen ottamaan yhteyttä MOBROGin tukeen ja kertomaan tarkasti, mitä tapahtuu.

      Ymmärrän hyvin, miksi olet epäileväinen. Jos käyttäisit koko päivän kyselyihin ja saisit vain 0,30 €, samalla kun useat loppuun asti tehdyt kyselyt eivät tuottaisi palkkiota, kokemus olisi varmasti turhauttava.

    • Anonyymi00008

      Jag har märkt att vissa betalda undersökningar på Mobrog är alldeles för omfattande. De kan innehålla flera hundra, eller till och med över tusen, frågor. Det är helt enkelt inte möjligt att hinna besvara dem på 20 minuter, även om det är den angivna tiden.

      I verkligheten kan det ta upp till 3–4 timmar att slutföra en undersökning som är märkt att ta 20 minuter. Därför väljer jag att hoppa över de betalda undersökningar som är alltför omfattande.

      Olen huomannut, että Mobrogissa jotkut maksulliset kyselyt ovat aivan liian laajoja. Ne voivat sisältää jopa useita satoja tai jopa tuhansia kysymyksiä. Niitä ei yksinkertaisesti ehdi täyttää 20 minuutissa, vaikka niin ilmoitetaan.

      Todellisuudessa yhden 20 minuutiksi merkityn kyselyn täyttäminen voi kestää jopa 3–4 tuntia. Siksi jätän väliin ne maksulliset kyselyt, jotka ovat liian laajoja.

      I've noticed that some paid surveys on Mobrog are far too extensive. They can contain several hundred, or even more than a thousand, questions. It's simply not possible to complete them within 20 minutes, even though that's the stated duration.

      In reality, a survey labeled as taking 20 minutes can take as long as 3–4 hours to finish. That's why I choose to skip paid surveys that are excessively long.

    • Anonyymi00009

      Lopeta. Nämä ovat huijauksia kaikki.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      111
      737
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      42
      529
    3. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      485
    4. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      482
    5. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      18
      445
    6. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      98
      413
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      411
    8. Mies kyllä lähestyy naista

      jos on oikeasti kiinnostunut. Tämä muistutuksena.
      Ikävä
      46
      363
    9. Martina ja Muhis vaan ystäviä

      Selityksiä tältä tyrkyltä löytyy, eikö kehtaa puuma sanoa, että seurustelemme. " Tää nyt on tämmönen alku vielä". Eiköhä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      130
      362
    10. Haluat siis irl

      Ettemme ole missään väleissä?
      Ikävä
      43
      355
    Aihe