Paperimiesten turha pullistella rahoillaan

Paperimiesten on turha pullistella jollain viiden tonnin palkallaan.
Minä olen AMK-opettaja ja tienaan paljon enemmän kuin paperimiehet

Te otte 5000 eur/kk vaan "keskitasoa", tavallisia normoja

Minä olen tämän paikkakunnan palkkakuningas
13131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

No mitä tuosta, minulla taas on jo ennestään niin paljon rahaa, ettei tarvitse tehdä töitä ollenkaan!

Äänestä
  • Mistäs sinulla tuommoisia summia on?

    Saattaisi olla verottajakin kiinnostunut

    Äänestä

  • Sama juttu, ja taas tulee lisää. Tarvii osata kiertää nuo perintö hommat.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Sama juttu, ja taas tulee lisää. Tarvii osata kiertää nuo perintö hommat.

    Perintövero. alle 5900. Saa verotta pitää. Jos siirtää jälkikasvuilleen tilan. muita, osakkeet. Muistutan että perintöverokin kuuluu piiriin 5Vuotta puolin ja toisin. Ja kuolinpesän omaisuus kuuluu niille ketä kuolinpesässä on. Ja niistähän suurimmat riidat on tehty. Ja ne selviää vasta perunkirjassa. Hyvä "osasit" muka kiertää. NAURUA!

    Äänestä

Sano suoraan paljonko tienaat,
ja vain säännölliset tulot lasketaan

Äänestä
  • Meidän äiti tekee kaikkien teidän työpaikat niihh...

    Äänestä

Hanki elämä.

Äänestä

Paperin tuotanto vähenee Suomesta ja puutavara menee hakkeeksi voimaloihin, rekka isännillä on paremmat tienistit!🍓🍓

Äänestä

SDP:n kannattajat demari paperimiehet kyllä pullistelee palkoilla ja jos pitäs sairaanhoitajien palkkoja korottaa on SDP sitä vastaan. SDP on kiero. AMK opettaja ajoiko demarit sinunkin palkan tuolle tasolle jolla nyt pullistelet? Sairaanhoitajien työ on paljon vaativampaa kuin paperinleikkaajien ja opettajien työ.

Äänestä
  • No sinun pitää kirjoittaa Nalle Wahlroosille, että korottaa niitä sairaanhoitajien palkkoja.

    Ai niin, eihän ne samasta kupista ammenna, käsitätkö?

    Äänestä

Minä olen sellun pilaaja ja määrittelen korvauksen vastapuolen naamavärkin mukaan

Äänestä

Eihän ratkaisevaa ole palkka vaan se onko ollut selkärankaa laittaa 1 000e/kk pörssiin. Mä laitoin melkein 20 vuoden ajan. Rahaa meni 216 000e, mutta sitä oli lopulta 670 000e. No tsägäkin kävi, kun 2021 kevensin salkkua oikein roimasti enkä ollut tässä laskussa mukana kuin 200 000 eurolla.

Äänestä
  • Mutta jotta saatte vähän naureskella, niin tänä vuonna on salkku keventynyt yli 60 000 eurolla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Paperimiesten on turha pullistella jollain viiden tonnin palkallaan.
Minä olen AMK-opettaja ja tienaan paljon enemmän kuin paperimiehet

Te otte 5000 eur/kk vaan "keskitasoa", tavallisia normoja

Minä olen tämän paikkakunnan palkkakuningas

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu