Jatkuvasti koirien pahoja raateluita ihmisille ja lisääntuvissä määrin.
Luette kohta uutisista että lapsi kuolee.
Useita rotuja pitää kieltää ja estää pitäminen suomessa. Jokainen tietää mitkä ne on.
Useita rotuja pitää kieltää, kokoajan pahoja tekoja ja lisääntyvissä määrin.
2
54
Vastaukset
- Anonyymi
Vika on hihnan toisessa päässä. Tosin joskus myös koira voi olla sairas mutta useimmiten syy on ihmisessä. Koiria on yhä enemmän ja ihmiset ovat muuttuneen enemmän vain vastuuttomimmiksi joten ikävyyksiä tapahtuu jos ei laki muutu.
Nyt mikä vain juoppo voi vaarallisen koiran hommata noin vain ja se on väärin.
Olen myös huomannut että toisesta kulttuurista tullut antaa ison koiran pienen lapsen ulkoilutettavaksi! Eri tavat eri maissa, sen huomaa. Toivottavasti ei taudit leviä tai puremista johtuvia kuolemia tule.
Lasten ollessa pieniä erään lammen rannalla halusivat silittää koiraa. Luvan kysyttyään kyselivät enemmän ja hieman pelästyin kun omistaja kertoi roduksi bitbullin. Koira vaikutti ystävälliseltä mutta kieltämättä syke nousi siinä vaiheessa, tosin turhaan ja juttelinkin miehen kanssa rodun "maineesta".
Hyväluonteiselta koiralta vaikutti eikä agressiivisuudesta ollut merkkiäkään. - Anonyymi
Tukekaa Suomen Koirarekisteriä, niin ei tarvitse jalostaa sairaita koiria.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 695407
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2845353Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii964045- 522850
- 222457
- 1192050
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua472010Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘991737- 721271
PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1541118