Hesarissa oli otsikon ukrainalaisesta vapaustaistelijasta. Hänellä on suomalaiset sukujuuret. Tiedättekö mitä kautta hän on suomalainen?
Dennis Poropenko
9
204
Vastaukset
- Anonyymi
Nimi on Propenko
- Anonyymi
Taisi olla juuria Itä-Karjalassa
- Anonyymi
Oikea nimi rokopenlo
- Anonyymi
Ettekö osaa kirjoittaa? Dennis Prokopenkko on se oikea nimi
- Anonyymi
Mikä ihme täällä kirjoitust että ei ole oikein kirjoituettu. Eikö kukaan osaa vastata alkuperäisien kysymyksen
- Anonyymi
Kyllä, hänellä on suomalaiset sukujuuret. Artikkeli löytyy netistä, mutta on maksumuurin takana.
Sukunimi ei tule Suomesta, mutta etunimi ehkä vähän sopii tuohon taustaan.
Sitäpaitsi aika heikosti on sukua Suomeen, voisi sanoa, että sukuhaisua vaan. - Anonyymi
Hah-hah kiihkosuomalaiset ryssien ystävät haluavat kirjata sukupuun nettiin. Ei onnistu eikä ole tarpeenkaan.
- Anonyymi
Mitä auneustoa tämä koskee?
- Anonyymi
Poropenkon tarina löytyy ukrainalaiselta, venäjänkieliseltä sivustolta, ja on maksumuuri, mutta jos ei lue muuta, niin näkyy liki kokonaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432957Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta602839- 422323
- 271795
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251689Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa701576- 481566
- 361226
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771225- 791050