Mikähän kun introvideon jälkeen tulee pelkkä musta ruutu, musiikki kyllä soi taustalla, mutta pelkkä musta ruutu ja kone ei vastaa mihinkään näppäinten painalluksiin, ei ESC, ei ctrl + alt + del, ei näy hiiren osoitinta, ei mitään. Peliohjaimena kokeilin Mini C-64:n USB joystickia, on se ainakin Windowsin ohjaintesterissä tunnistautunut ja toiminut.
Ainoa keino päästä pois tästä on pakkosammuttaa kone, jonka jälkeen tietysti ajaa scandiskin seuraavalla käynnistyksellä.
Käyttöjärjestelmä Suomenkielinen Windows 98SE , kone vuodelta 2001, kuten pelikin ja pitäisi nähdäkseni täyttää jopa suositellut vaatimukset. Tosin näytönohjaimena pelkkä koneeseen integroitu vakio-ohjain.
Kone ollut uudesta asti, eikä aikoinaan tullut pelailua tällä harrasteltua, pelailin pelikonsoleilla.
Ostin nyt kirppikseltä kokeeksi tämän pelin mutta taitaa jäädä viimeiseksi kokeiluksi.
Kyllä konsolipelaaminen on paljon helpompaa.
On tässä kyllä ainakin 80-luvun OutRun -peli toiminut 3,5" korpulta kiintolevylle kopioituna ja Music2000 toimii myös.
Mikä lie sitten tässä rallipelissä ettei toimi introvideota pidemmälle? Asensin pelin cd-rom levyltä ja asennus eteni loppuun asti ilman mitään ongelmia.
Rally Championship Extreme PC (Win98SE) ei toimi
Anonyymi-ap
1
176
Vastaukset 1
- Anonyymi
Todennäköisesti syynä liian vähän näyttömuistia, 8 megaa tuossa integroidussa näytönohjaimessa ja peli vaatii vähintään 16 Mt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 69871
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22852- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha541770- 80687
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561