Tori.fi päästää läpi vain virolaisten kissanmyynti-ilmoitukset

Anonyymi-ap

Yritin pitkään jättää ilmoitusta tori fi:hin. Aina tuli ilmoitus, että ilmoitus ei ole sääntöjen mukainen, vaikka kaikki oli kunnossa (pentuni olivat yli 14vk, rokotetut, ell.tarkastamat).

Otin Torin tukeen yhteyttä ja kertoivat että ovat huolissaan eläinten hyvinvoinnista ja hylkäävät ilmoituksen! Samaan aikaan päästivät sukkana läpi virolaisten ja venäläisten huonolla suomella kirjoittamat puutteelliset pentuilmoitukset.

Katsokaapa; lähes kaikki Uudenmaan kissanpentuilmot ovat ulkomaalaisten kirjoittamia. Torin omistaa tietääkseni norjalainen firma, ylläpidossa on virolaisia ja johto suomalaisia. Toisin sanoen, kissan myynti on virolaisen kartellin käsissä. Kokeilin rekisteröityä Toriin virolaisella nimellä ja ilmoitus meni heti läpi! Vasta kun maksoin, sain todelliset ilmoitukseni läpi, vaikka ilmoittamisen piti olla ilmaista!

4

692

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiitos tästä tiedosta. Meillä kävi samalla lailla ja selityksenä lista muka "epäkohtia" laittamassani ilmoituksessa, kuten että "rescue-eläin" . Aivan naurettavaa tukkia terveiltä suomalaisilta kissoilta myyntiväylät ja arvostaa pelkkää sairasta rotukissaa tai sitten näiden yhdistysten punapäisten kissatätien leikkelemiä huostaanotettuja tai orpokissoja. Noh, populaatiot räjähtää käsiin, kun myyntiväylät tukitaan. Syyttäköön itseään "suojelijat".

      • Anonyymi

        Kissat voi aina leikata


    • Anonyymi

      Kuka kaheli maksaisi kissasta, kun se useimmiten ajetaan asunnosta parin kuukauden jälkeen ulos luontoon.

    • Anonyymi

      Siinä sitten syy siihen kun aikoja sitten selailin palstaa ja venäläisiä/virolaisia kissoja oli vain myytävänä, samoilta naisilta vähän väliä. Mietin mitä lie pentutehtailua..
      Toivottavasti viranpmaiset alkavat seurata eläinten myynti-ilmoittelua siellä, vähentyisi eri eläinten tehtailu, ei vain kissojen.
      On jo nyt liikaa kaneja, kissoja ja muita lemmikkejä vailla hyviä koteja. Enempää ei pidä teetätyttää niitä, niin ihania kun lemmikit ovatkin. Kuka takaa ettei rutsauksia tapahdu?

    • Anonyymi

      Joo ei onnistu mitenkään saada kissanpennuista ilmoitusta toriin. Just ammuin pennut, en niitä voi talveksi tähän jättää.

      • Anonyymi

        On myös muita useampi muu paikka laittaa ilmoitus kissoista, jos eivät ole rokotettuja


    • Anonyymi

      Tori päästää läpi myös ne kissat joita ei ole rokotettu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4885
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3646
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3443
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2798
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2670
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2620
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1673
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1536
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      200
      1407
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1311
    Aihe