Tori.fi päästää läpi vain virolaisten kissanmyynti-ilmoitukset

Anonyymi-ap

Yritin pitkään jättää ilmoitusta tori fi:hin. Aina tuli ilmoitus, että ilmoitus ei ole sääntöjen mukainen, vaikka kaikki oli kunnossa (pentuni olivat yli 14vk, rokotetut, ell.tarkastamat).

Otin Torin tukeen yhteyttä ja kertoivat että ovat huolissaan eläinten hyvinvoinnista ja hylkäävät ilmoituksen! Samaan aikaan päästivät sukkana läpi virolaisten ja venäläisten huonolla suomella kirjoittamat puutteelliset pentuilmoitukset.

Katsokaapa; lähes kaikki Uudenmaan kissanpentuilmot ovat ulkomaalaisten kirjoittamia. Torin omistaa tietääkseni norjalainen firma, ylläpidossa on virolaisia ja johto suomalaisia. Toisin sanoen, kissan myynti on virolaisen kartellin käsissä. Kokeilin rekisteröityä Toriin virolaisella nimellä ja ilmoitus meni heti läpi! Vasta kun maksoin, sain todelliset ilmoitukseni läpi, vaikka ilmoittamisen piti olla ilmaista!

4

839

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiitos tästä tiedosta. Meillä kävi samalla lailla ja selityksenä lista muka "epäkohtia" laittamassani ilmoituksessa, kuten että "rescue-eläin" . Aivan naurettavaa tukkia terveiltä suomalaisilta kissoilta myyntiväylät ja arvostaa pelkkää sairasta rotukissaa tai sitten näiden yhdistysten punapäisten kissatätien leikkelemiä huostaanotettuja tai orpokissoja. Noh, populaatiot räjähtää käsiin, kun myyntiväylät tukitaan. Syyttäköön itseään "suojelijat".

      • Anonyymi

        Kissat voi aina leikata


    • Anonyymi

      Kuka kaheli maksaisi kissasta, kun se useimmiten ajetaan asunnosta parin kuukauden jälkeen ulos luontoon.

    • Anonyymi

      Siinä sitten syy siihen kun aikoja sitten selailin palstaa ja venäläisiä/virolaisia kissoja oli vain myytävänä, samoilta naisilta vähän väliä. Mietin mitä lie pentutehtailua..
      Toivottavasti viranpmaiset alkavat seurata eläinten myynti-ilmoittelua siellä, vähentyisi eri eläinten tehtailu, ei vain kissojen.
      On jo nyt liikaa kaneja, kissoja ja muita lemmikkejä vailla hyviä koteja. Enempää ei pidä teetätyttää niitä, niin ihania kun lemmikit ovatkin. Kuka takaa ettei rutsauksia tapahdu?

    • Anonyymi

      Joo ei onnistu mitenkään saada kissanpennuista ilmoitusta toriin. Just ammuin pennut, en niitä voi talveksi tähän jättää.

      • Anonyymi

        On myös muita useampi muu paikka laittaa ilmoitus kissoista, jos eivät ole rokotettuja


    • Anonyymi

      Tori päästää läpi myös ne kissat joita ei ole rokotettu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      54
      1094
    2. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      17
      1079
    3. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      82
      871
    4. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      88
      788
    5. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      21
      747
    6. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      206
      640
    7. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      59
      631
    8. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      105
      627
    9. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      210
      622
    10. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      99
      582
    11. Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille

      Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html
      Maailman menoa
      265
      505
    12. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      102
      488
    13. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      73
      471
    14. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      39
      434
    15. Ketkä käy potkimassa ovia öisin?

      Enää ei naurata.
      Haapavesi
      5
      418
    16. Aika on tuonut järkeä

      Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,
      Järki ja tunteet
      42
      413
    17. 32
      412
    18. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      47
      410
    19. Persut eivät uskaltaneet tulla ulos

      Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9
      Perussuomalaiset
      146
      394
    20. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      20
      363
    Aihe