https://www.ammattikorkeakouluun.fi/hakijalle/valintatavat/amk-valintakoe/#sisalto
Jos jättää vastaamatta tehtävään, kun näkyy olevan sellainen vaihtoehto ja osioista päätöksentekotaidot, opetuskieli (suomi), englanti ja matikka saa miinuspisteitä, eli tuleeko vastaamatta jättämisestä miinusta?
Jos tiedetään, että päätöksentekotaidoissa on 40min ja pisteitä 20p, niin onko tehtäviä yleensä 20 vai 40 vai?
Tunneälytaidoissa pitää saada yli puolet oikein. Onko paljon ihmisiä, jotka eivät läpäise tätä osiota?
AMK-valintakoe syksy 22: kysymyksiä ja vastauksia
Anonyymi-ap
3
2395
Vastaukset
- Anonyymi
"Jos osio jää sinulta kesken, viimeisin versio tallentuu vastaukseksi. AMK-valintakokeen osiot voit suorittaa haluamassasi järjestyksessä, mutta jokainen avattu osio tulee suorittaa kerralla loppuun eikä osioon voi palata enää myöhemmin. "
Voiko osiossa liikkua taaksepäin ja palata muuttamaan vastauksiaan? - Anonyymi
Mistä näkee aikaisemmat valintakokeet? En löydä mistään.
- Anonyymi
Minuakin kiinnostaisi tietää aiempi valintakoe,millainen se on ollut?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä741369Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2431259Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1511061Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2551038- 51755
- 64714
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em62707Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui39688Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44661- 30607