Te jotka koulussa olette vailnneet ilmaisutaidon,
niin voisitteko vähän kertoa,että mitä ilmaisutaidon tunneilla tehdään?
ilmaisutaito?
4
4377
Vastaukset
- RUISRÄÄKKÄ
Ihana aine! Kaikenlaisia itsensä ilmaisuun liittyviä harjoituksia (vaihtelee opettajan mukaan). Mutta varmaan käytte statukset, stillin, pantomiimin, äänet, ilmeet, improvisaation... jne. jne.
Ja näyttelette toisillenne. Henkilökohtaisesti pidän eniten improvisaatiosta.- ^-^
No nyt tiedän suurinpiirtein mitä ens vuonna on odotettavissa^^
- emilia
Moi vaan :) Niin eli ilmaisutaidosta. Mä kävin ilmaisutaitoa 2v. ja siinä oli sekä hyvät että pahat puolensa. Huonoja oli tietty vähemmän, nimittäin meidän opettaja oli Kuopion Kaupungin Teatterin näyttelijä, hän oli todella kiva ja näin, mutta sillä oli mielikki oppilaansa ja antoi yleensä heille kaikki pääosat. Mutta me tehtiin siellä erilaisia harjoituksia, esim. parin kanssa, ryhmän kanssa, improvisointi, ääni ym. Yhdesti tehtiin ryhmätyö jossa dubattiin muumit uudestaan. Oli muuten hitsin hauskaa! Sitten me tehtiin 2 isoa näytelmää joista tuli ihan kuuluisiakin, meidät jopa kutsuttiin Varkauteen esiintymään. Monet Kuopion koulut tuli meitä katsomaan. Mutta jotkut harjoitukset oli aika tylsiä, mutta kyllä ne matikan voittaa! Hyvää uutta lukuvuotta sulle ja toivottavasti tulet pitämään IT:stä! :)
- Anonyymi
Nivala ilmaisutaito miehet tarjoaa peltipurkki rikas koti hävikkiä ei eilaa jne
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006514
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313890törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303305Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3781783- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471043Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889