BB on feikkiä!

Anonyymi-ap

Uskotteko te todella että kAtsojaäänestyksillä on merkitystä pudotuksissa.

BB on tehnyt listan kuka tippuu tietyllä kierroksella jos asukkaat äänestää pudotukseen!

8

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole mitään merkitystä. Täysin käsikirjoitettuahan tuo on alusta loppuun. Kaikki tapahtumat myöskin käsikirjoitettua. Asukkaille annetaan ohjeita miten tietyissä tilanteissa tulee toimia. Annetaan käskyjä että "härnää vähän sitä" ja "tee näin jotta saadaan vähän tilannetta aikaiseksi" eli asukkaita ohjaillaan käyttäytymään tietyllä tavalla jotta saadaan pidettyä mielenkiinto yllä. Asukkaita käskytetään ja siksi noita kahdenkeskisiä keskusteluja asukkaan ja isoveljen välillä ei koskaan näytetä, vedotaan vain johonkin asukkaan yksityisyyteen. Täysin siis käsikirjoitettua ja asukkaita käsketään äänestämään odotetun mukaisesti. Manipuloidaan asukkaita sen minkä kerkeävät. Tästä syystä kukaan pudonnut kilpailusta ei saa puhua ohjelman jälkeen tuotannosta sanaakaan ja pelotellaan sopimusrikkomuksilla ja suurilla sakoilla jos kilpailija puhuu tuotannosta. Näin se menee.

      • Anonyymi

        Hullua hommaa kaikkeen ne ihmiset lähteekin.


    • Anonyymi

      No en tietenkään usko ,eihän se ole koskaan ollu reilua peliä.

    • Anonyymi

      Viime vuonna tuon valmiin käsikirjoituksen näki selvästi. Kolme viimeistä kutsuttiin yhtäaikaa päiväkirjahuoneeseen. Kun tulivat ulos niin vittu- miina loisti kuin Naantalin aurinko ja muut kiemurteli miten sattuu. Eli ne sopi homman siellä kopissa. En koskaan enää äänestä.

      • Anonyymi

        Wittumiina oli yleisön inhokki ja silti voitti.
        Oli tuotannon, eli krystäl Snön suosikki. Juontajat vain kehuivat sitä enemmän mitä enemmän Wittumiina räyhäsi, sadatti ja valitti sekä kiusasi muutamaa asukasta.. Ei tuonne kannata rahojaan laittaa, mieluummin käy vaikka parilla kaljalla.


    • Anonyymi

      Joko tiedätte kenet tuotanto valinnut voittajaksi? Minä veikkaan transua. Hankkiikohan voittorahoilla isommat silikonit, perseimplantit vai meneekö jalkojen pidennykseen.

    • Anonyymi

      Transulla on rahaa kun hu.....aa englannissa ja omistaa 5 pankkitiliä. Ei ehkä siksi voittaja.

    • Anonyymi

      Voittaja on valittu aikaa sitten. Täysin käsikirjoitettua roskaa. Voi niitä hölmöjä jotka tässä äänestää. Ihan selkeästi kilpailijoita ohjaillaan ja käskytetään mitä seuraavaksi tekee. Siksi ei koskaan näytetä noita päiväkirjasessioita. Tuotanto hyvin naamioi tuon mukamas henkilökohtaiseksi ja kilpailijalla on mahdollisuus puhua henkilökohtaisista asioista. Tuossa jaellaan vain ohjeita, käskytetään ja muistutetaan sopimusrikkomuksilla. Näitä ohjaillaan kuin pässiä narussa ja uhkaillaan huimilla sakoilla jos puhuu tuotannosta. Tällaista DDR-meininkiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2428
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2322
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      15
      1810
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1622
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      52
      1582
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      915
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      837
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      787
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      758
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe