Mun marsut on alkanu käyttäytyy oudosti, säpsähtelee, raapii itteään koko ajan, ja toisella on lähteny jo silmien välistä karvaa, siinö on semmonen kalju kohta.
Oletan että ne on loisia. Meen huomenna ainaki käymään eläinlääkärissä, mutta onko nopeaa vinkkiä edes täksi illaksi pientä lievitystä. Tuntuu hirveltä nähdä kun toiset kärsii. Nopeaa edes pientä lievitystä?
Marsulla loisia?
Anonyymi-ap
2
174
Vastaukset
- Anonyymi
Ei kai muuta voi kuin loishäädön ottaa eläinlääkärissä. Jospa se auttaa ongelmaan. Onneksi ei ole iso eikä kallis toimenpide ja nopeasti ohitse. Toimi pian etteivät raavi ihoa haavoille, se onkin jo hankalampi hoidettava.
Olethan antanut marsuille c-vitamiinia että pysyvät terveinä ja vastustuskyky hyvänä? Onko jotakin stressin aihetta ollut viimeaikoina lemmikeilläsi?- Anonyymi
Ei stressijuttuja pitäis olla, ja on saanu c-vitamiinia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096436Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884061L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa393385TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72780Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6231378- 65794
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55783- 9769
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193758Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47739