Millaisia kokemuksia teillä on ystävyydestä naisten kesken? Kun sateenkaarevat ihmiset etsii sovelluksissa ja netissä ystäviä/kavereita, voiko yleensä luottaa että näin on? Omalle kohdalle sattunut näitä yksipuolisia ihastujia kun olen itse hakenut vain kaveria. Oon ollut itse suora ja avoin millaista kaveriseuraa haen, eikä siihen määritelmään sisälly myöskään fwb.
Ystävyydestä naisten kesken
Anonyymi-ap
6204
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei ole kokemuksia, mutta itse kun kerron hakevani vain kaveria, niin tarkoitan myös vain platonista kaveria. En minkäänlaista sutinaseuraa kaipaa. Olen myöskin varattu. Kaverit ovat vain tosiaan kavereita.
-Jasu-
Ei kokemusta, olen etsinyt sovelluksista vain kumppania, jolloin en ole tarttunut ystäviä etsivien profiileihin/ilmoituksiin ollenkaan. Noin yleisesti, siitä lähdetään mitä etsitään, silti joku voi ihastua myöhemmin tahtomattaan. Tunteitaan ei voi täysin ohjata.
Mä olen olettanut, ettei deittisovelluksia ole tarkoitettu kaveriseuran etsimiseen ja olen etsinyt niistä vain kumppania. Eikö näin olekaan?
Sama oletus täälläkin, ei tulisi mieleen etsiä kavereita deittiappin kautta.
No ei ole kokemuksia sateenkaarevien kautta tulleista ystävyyksistä. Kiva olis tuntea naisia, joilla on jonkinlainen myötätunnon kyky ja käsitys vähemmistönä kaveerata. Mutta itelläkin vähän silti varattuna mietityttää, että entäs jos jompi kumpi ihastuukin ja sitten ollaa ikävässä tilanteessa.
Eli on siinä se mutta ja vain se mutta, joka itellä hiukan vaikeuttaa heittäytymistä suinpäin kaveriksikaan.
Tavallaan kyllä harmittaa tämä asia. Vois olla mukavia naisia kaveriksi.
Jasu
Pitäiskö mainita jotenkin, että otetaan kaveriksi vain naisia, jotka ei nää mussa mitään ihastuttavaa ja toisinpäin? :)
Jasu