Pukkilassa on naurettavan näköinen ilmapallo.
Ilmapallo pukkilasta
Anonyymi-ap
501846
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Laulava ilmapallo.
Se on oikein
Hyvinvoipanen pallukka?
Ympäristökaasut täyttävät jännää transsipalloa ! Siinä roikkuu ympäristöroikale rahoittajineen. Kupla on aika ankeassa vaiheessa nyt, mutta vpj, Ripuli hoitaa homman ja torppaa kanteleen pois tapahtumahorisija-todellisuudesta.
Pahoinvoipanen pallukka?
Onko kierot silmät?
Kunhan ei sotkeudu meidän harava-antenniin, ettei jää Pillupäiväkirjat kattomatta!
Joku on kova ahistelemaan miehiä ja vetämään käteen
Pukkilassa on Sumopainija.
Ehkäpä, ehkäpä? Mutta pitää muistaa, että kaikki pyöreät eivät ole mahtavia hillotolpalla seisovia sotureita! Suurin osa taitaa olla huonokuntoisia lihavia puuskuttajia...
Kyllä Pukkikan "sumosankareiden" suurin saavutus taitaa olla kestokassien raahaaminen marketista kotiin. Ei tosin sekään vähäteltävä saavutus, jos kassit täynnä ruokaa juomaa!
Se vinkkaa,että kaikki Salpakirtoon on pakko maksajia.Jätehuollon perusmaksu 27,020+ alv.24% yht=33,50 .vaikka olisi yhden ihmisen talous.Eihä tuo ole edes kohtuullista.Se on ylimääräinen maksu.Etkä voi ikinä täyttää sitä.Miksei sitä laiteta suoraan verotukseen.Tai maksu olisi 10e Uskompa,että meitä on monia Pukkilan perukoilla käyviä.
Hettäkääpä tun aiheista palloa ilmaan -Salpakierto yllättää.
Muista osallistua Salpakierron Roinaralliin ja Ruoka ei kuulu roskikseen kampanjaan. Kyllä se hätä siitä helpottaa!💩
Ei jää yhtään ruokahävikkiä! Koko lasti menee aina suoraan leipälävestä alas. Ja sitten heti lisää!
Ihmetyttää kyllä mikä täällä on tavoitteena nähdyllä vihapuheella ja ilmeisesti johonkin ihmiseen kohdistuvalla loukkaamisella?
Tämä taitaa olla taas torppilaisuutta ja rivarivihaa?
Onko kaikki kirjoitukset ihan pakko aina tulkita vihapuheeksi ja johonkin ihmiseen kohdistuvaksi loukkaukseksi? Ihanko oikeasti tämä ympäripyöreä läpänheitto tuntuu torppilaisuudelta ja rivarivihalta?
Tulee kyllä nyt niin paha mieli tätä lukiessa, että tallustan vielä jääkaapille rakentamaan lohturuokakerrosvoileipävirityksen! Ei se taida oloa paljon helpottaa, mutta kun muutakaan ei oikein osaa. En ole sumo, voi sitä muutenkin olla tukevahko poika!
Bon appetit!
Tack och adjö, du gammalklok dumbom!
Iloista jätteen perusmaksua kaikki suurimmasta pienimpään samalla summalla Salpakierron yrityspalkkiota 17900e haluamme tukea ja vuosipalkka 113 589e.
Ei tietysti ainutkertaista silti perusmaksu on kohtuuton suhteutettuna 1 /useampi henkilö taloudessa.Lisänä tietysti pönttöjen tyhjennykset.
Koskeeko nuo perusmaksut myös Natura-alueiden kiinteistöjä.
Tänään mu.kertoo alueesta vain naapurikunnan osalta.Voihan sieltä löytyä jotain tarkkailukoppeja juojia.Jopa laavua.
LÄSKIMOOSES. HAHAHAHAAAAA....
Aika köyhää kirjoittelua! Olisiko syytä vähän petrata?
Pyyhällä ilkeä pörriäinen
Kaltaistesi luokse
Lähelles uskalla tulla ma en
Piikkisi pistävän vuoksi
Onko täällä meneillään jonkinlainen toisilleen pisteliäiden pörriäisten kosiotanssi? Elämä on rajallinen ja epävarma. Antaa siis rakkauden liekin palaa vaan, päätyyn asti ja ylikin!
Sitä pitää varmaan kysyä ketjun anonyymialoittajalta, joka on lähtenyt jotain vihaamaansa täällä kiusaamaan. Törkeää ja erityisen typerää toimintaa tietenkin, kuten ilmeisen vähäväkisiltä voi odottaakin.
Joku oksennuspaikka näillä on ilmeisesti tarpeen ja se näyttää olevan sarjaoksentajalla tämä hänen äö:nsa mukainen paikka loistaa!
Mooseksella on superväljä pukeutumistyyli
Seurailetko muiden pukeutumista paljonkin? Pyritkö muodin huipulle?
Hanki elämä ja osallistu kisaan. Jos olet vaatturiainesta, voit menestyä myös hinurien kyntökisoissa.
Vastenmielinen mooses.
Miksi lietsot täällä tuollaista mielisairasta vihaa? Onko kaikki hyvin? Mikä saa sinut kateelliseksi tai miuten raivoihisi?
Miksi keskityt johonkin ihmiseen täällä netissä, etkä uskalla toimia avoimesti ?
Vain raukkikset ja täysin taukit mellastavat täällä muita haukkuen. Miksiköhän tuollainen tarve syntyy joillekin?
Vaikea sanoa. Ei kyllä ymmärrä miksi jotkut riitelevät vaikkapa omien naapuriensa kanssa täällä tai miksi joku vatvoo kuntaa syyttäen jonkun riita-asiaa vuosikausia.
Ei voi paljon muita moittia, jos itsekin täällä trolliradiossa selittää. Tämä taitaa olla sellainen +/-60v setien ja tätien oma somelaatikko. Nuoremmat ovat jossain snapissa, instassa, tik tokissa jne. Onko Pukkila-ketjuissakaan koskaan päästy mihinkään rakentavaan lopputulokseen?Ei kuulu alustan ominaisuuksiin sovinnollisuus. Pitää olla lievää enempi masokisti, jos vuodesta toiseen käy täällä saamassa rapaa ja törkyä niskaansa. Onnistuisiko tuo vai vieläkö pitää 24maailmaa parantaa? Ehkä pitää kuitenkin käydä hetkohta kurkkaamassa, että tuleeko raamatullisia terveisiä!
Eihän täällä kirjoittamisessa sinänsä ole mitään pahaa, kunhan ei hauku ketään ja pysyy asiassa.
En tiedä mihin viittaat Pukkila-ketjuilla-eikö tämä ole juuri sellainen?
Eivät taida nuoret juurikaan kirjoittaa yleisistä asioista, vain itsestään ja muista pinnallisista asioista. Enemmän laittavat kuvia ja videoita toisilleen nähtäväksi.
Tehdäänkö täällä muuta kuin puhutaan pahaa ja poiketaan asiasta?
Kysy sitä näitä ketjuja avaavalta häiriköltä.
Aiheina näyttää olevan homekoulujuttu, riidat jossain rivarissa ja jonkun ihmisen ulkonäön haukkuminen.
Kaunaa siis suuntaan jos toiseenkin ja syyllisenä ilmeisesti tolkun ihmiset.
Uhriutuminen, kännäys ja törkeyksien lateleminen on sitä osaamisaluetta.
Nyt varmaan pitäis rauhottua ja yrittää elämään joku vähemmän toksinen sisältö. Vähäväkisenä on vain niin tottunut tähän areenaan. Hyväosaisillehan on suoratoistot, ökyautot, Malediivit, Levillä elvistely, vesijetit jne. Merenrantaan on matkaa ja sielläkin levä kukkii ja ettei vain homekin pyörisi mielessä!
Haluatko olla eliittiä? Haluatko nousta vaikuttajayksilöksi? Haluatko osallistua mm. tieteen,taiteen, politiikan, luonnontieteiden ja tekniikan asiantuntijoiden kanssa käytävään keskusteluun? Nyt olet oikeassa paikassa! Jos rahkeet eivät riitä ihan tähän ajatusten helmien kalastamiseen niin kannattaa ainakin käydä aika ajoin sivistymässä. Lukeminen kannattaa aina! Ja kunnallisvaalitkin on tulossa!
Vihreiden kampanja on siis alkanut?
Teillä onkin ollut täällä jo koko vaalikauden teemat esillä ja vauhti päällä!
Vihreä verkkosukka venyy ja paukkuu!
Mietityttääkö kuntavaaleihin ehdolle lähteminen? Oletko utelias kuulemaan mihin kaikkeen kuntapolitiikan kautta voi vaikuttaa?
Miss verkko siellä napa. Siellä myös sukka oma.
Ei mietitytä kun sinne on niin hankala päästä, jos ei ole suuren puolueen kärkiehdokkaana. Vihreitä verkkosukkahousuja voisi kyllä kokeilla.
Sulle taitaa olla jo pitempiaikainen tuttu juttu?
Pukkilan katsastusasema kiinni kuukauden ?
Ilmapallo puhjennut.
Annettu sulkemis sanktiot, liian helposti päästetty katsastus asemalla läpi autoja katsastuksessa .
Orimattilassa Kantri katsastus myös suljettu samasta syystä
. Että semmosta tällä kertaa.
Hyväveli kulissit hajoaa kun päivänvalo paistaa.
Anonyymihöpinä saavuttaa jo tuomittavan tason, kun levitetään paikkaansapitämätöntä ja vahinkoa aiheuttavaa tietoa nimeltämainituista yrityksistä .
Vahingoittamistarkoitus on ainakin selvä.
Mäntsälän katsastus tauti rantautui Pukkilaan ei siinä monta vuotta menny.
Kuka tässä nyt valehtelee ?
Jokainen on vastuussa omista rikoksista , oli se Jari Sillanpää tai joku muu.
Autottomalle ei hsittaaa