Isänpäivä on sunnuntina 13.11

Anonyymi-ap

Hyvää lapsetonta isänpäivää kaikille teille, jotka ette "lastenvalvojan päätöksen" vuoksi voi olla lastenne kanssa, vaikka lastenvalvojilla ei ole olemassa mitään juridista valtaa määrätä tai puuttua vanhempien asioihin.

Hyvää isänpäivää myös teille, jotka "joudutte" noudattamaan perättömien eli laittomia asioita, vaikka laittomiksi todettuja asioita ei lain mukaan tarvitse edes noudattaa.

65

1596

    Vastaukset 65

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvää isän päivää kaikille myös Jotka eivät isää saa tavata systä tai toisesta kuin nille joilla isä on kuollut .Onyhtä kova paikka kuin: Isä lasi jotka eivät kohtaa isäinpäivänä toisiaan.Kouluissa kuin ainakin päiväkodit vouhotetaan itse tehdyt kortit isälle.Kelle annat ?Muistakaasiihen lapsenkin satuu lastensuojelun päätös EI ISÄÄN YKSIN.Lapsi kun ei voi syntyessä isää ei äitiä valita. Sen enempää jos vanhemat eroaa! LAPSI EI EROA.ON TÄYSIN VIATON ASIASSA. Ihan ama on toisen puolen isovanhemat.Lasi revitän sietäkin pois.Kun ikuisilla sukset mennet ristiin.LAPSI IKOSKAAN TULE KUULUKSI. ON AIKUISTEN PELINAPPULA.ASE TOISTA VASTAAN.

      • Anonyymi

        Ihan niin lapsen perspektiivistä ei useinkaan nähdämasioita huopataan kaiken maailman lausunnoista ja virkavallasta. Kun eroaa fiksusti ja ystävinä niin lapsikin voi paremmin. Tietäessään että isä ja äiti rakastavat heitä erosta huolimatta .
        Ollaan mustasukkaisia eikä kuunnella ketään, haukutaan ihmisiä ja sanotaan lapsille ettintoinen vanhemmista välitä
        Sellaiset ihmiset ei edes tarvitsisi lasta .
        Ottaa päähän lukea näiden egoistien kirjoituksia kypsymättömiä vanhempia jotka tuijottaa omaan napaansa ainoastaan ja miten heidät muka on hyljätty,
        Ottakaa lapsenne vakavasti ja antakaa heille lapsuus joka olisi turvallinen se kun riitelette lapsellisilla verukkeella , omaa etua korostaen .


    Ketjusta on poistettu 170 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      187
      1638
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1382
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      104
      1068
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      919
    5. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      15
      895
    6. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      793
    7. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      666
    8. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      113
      661
    9. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      651
    10. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      45
      597
    Aihe