Ford 3600 moottorin vaihto

Tietäiskö joku mistä sais kyseiseen traktoriin moottoria, koittanu ettiä mut ei oo tullu nähtyä. Palo turvesuolla kone nii joutuu uusiin koko koneen ja vähä muutaki.
1414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä sinne varmaan sopii 3000, 2610,2910 koneen mottikin, kunhan kiinnitykset vaan sopii. Itsellä on 7700 malliin vaihdettu moottori ja sen lohko ainakin on uudemman koneen, kun on paljon enemmän tukiripoja kyljessä. Tanskassa oli muistaakseni purkamo, missä taidettiin keskittyä aika paljon noihin fordeihin, sieltä vois kans löytyä kone.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tietäiskö joku mistä sais kyseiseen traktoriin moottoria, koittanu ettiä mut ei oo tullu nähtyä. Palo turvesuolla kone nii joutuu uusiin koko koneen ja vähä muutaki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu