Tänäkesänä on ollut hautausmaa paremmin hoidettu,kuin vuosiin.On ollut hyvä käydä rakkaita muistelemassa siistissä ja hoidetussa ympäristössä.
positiivista.
12
1935
Vastaukset
- Anonyymi
Näin on. Itsekin vast ikään paikalla visiteeranneena tein saman huomion ja ilokseni
totesin saavani tältä pihalta aika kivan tontin kipiöille luilleni. <3 - Anonyymi
Kelpaa siellä köllötellä kun aika on. :)
- Anonyymi
Hienoa kun saatiin seurakuntaliitos ja se kiusaaminen, kähinä ja ilkeily loppui! Laukaassa on hyvin hoidetut hautausmaat, toivottavasti Konnevedelle levinnyt hyvät käytännöt.
- Anonyymi
Mihinkähän Laukaassa viedään haravointi ym puutarhajäte? Täällä ne viedään aidan taakse. Sieltä sitten leviää luontoon kaikenlaista sinne kuulumatonta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mihinkähän Laukaassa viedään haravointi ym puutarhajäte? Täällä ne viedään aidan taakse. Sieltä sitten leviää luontoon kaikenlaista sinne kuulumatonta.
Mihinkäs rivitalot vievät puutarhajätteet,ei taida ympäristösihteeriä kiinostaa.
- Anonyymi
Näin on.
- Anonyymi
Hautausmaamme on hauska paikka tutkailla pitäjämme historiaa asukkaineen. ;)
- Anonyymi
Kunhan ei seurakunta kaada niitä vanhoja kiviä pois. Onneksi asia taitaa jo olla unohtunut… Tilaahan on liikaakin…
- Anonyymi
Mutta uusia tulijoitakin riittää kalmankankaalle tasaisen tappavaan tahtiin, joten on
pelkästään positiivista jos tonttia on tarjolla riittävästi. -Myyjän markkinat nääs.- Anonyymi
Vuosikymmeniä liki jo ajettu ruohoja tyhjältä tontilta... Ympäristöystävällistä?
- Anonyymi
Suuri Luonto se lopulta on joka huolehtii meidät kaikki alusta loppuun asti vaivojaan
säästämättä eli luonnollisesti. -Hautatarhassa tavataan :))- Anonyymi
Ei minua ikänä tuolle hautausmaalle. Jos minut vasten tahtoani sinne haudattaisiin ja vielä valtio maksaisi alueen hoidosta, olisi se ruumiini häpäisy.
Omaa tonttia sen eroan että tuhkattuna sinne mahtuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18111307
- 575392
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462627- 382311
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131811Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441735Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta381393Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371319Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61226Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut261179