kielikoru

millasii seuraksii on ollu kun on ottanu kielikorun? tai kui kauan se on sattunu(noin suurinpiirtein)?! sattuuko kauheesti?!
5284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

aijotsä hankkii sellasen? Mun mielest ne on rumii. En tiiä sattuuko mut en ikinääääääää hankkis sellasta. Ne vaa on tiellä ja haittaa enemmän ku hyötyy. Yks haitoista on et se maksaa =P

Äänestä

Seurauksii mulla ei oo ainakaan ollu.. siis paitsi että kieleen tuli mustelma sillon ja siitä tiesinkin.. se oli sellanen ruskeen punanen puol viikkoo tai viikon... Se oli arka viikon verran ja suutelu kielto oli kaksviikkonen ja sit sitä piti putsailla joka ikisen suupalan jälkeen.. se oli rasittavaa... ja ei se mun mielestä ainakaan sattunu... ja sen oikeella lävistäjällä menee tekee nii kaikki hygieniat on kohdallaan ettei tuu mitään älyttöminä tulehduksia..

Ja omalta kullalta on tullut ainakin vain positiivista palautetta.. suudellessakin se on kiva.. ja poikaystäväni ainakin tyllää "leikitellä" lävistyksilläni... kun niitä nyt on ympäri vartaloa..=o)

Äänestä
  • Mun mielestä ne joilla on kielikoru sössöttää! Sorry nyt vaan. Älkää luulko että olen noin muuten läväreitä ja tatskoja vastaan, ehei, itsellänikin niitä on. Mutta joku mua vaa puistattaa kielikorussa.

    Äänestä

  • -Savage- kirjoitti:

    Mun mielestä ne joilla on kielikoru sössöttää! Sorry nyt vaan. Älkää luulko että olen noin muuten läväreitä ja tatskoja vastaan, ehei, itsellänikin niitä on. Mutta joku mua vaa puistattaa kielikorussa.

    Oma henkilökohtainen totuuteni on, että kielilävistys ei todellakaan aiheuta lässyttämistä. Joillekin saattaa tulla pieni s-vika, mutta siitähän pääsee eroon ottamalla korun pois.
    Lävistyksen ottaminen ei satu, mutta syöminen ja puhuminen voi olla hankalaa parin ekan viikon ajan. Itse suhtauduin siihen kuin pakolliseen laihdutuskuuriin :) Kyllä lävistyksestä kannattaa maksaa kunnon hinta (itselläni 40 euroa), jos sen haluaa. Kannattaa ehdottomasti käydä ammattitaitoisen lävistäjän luona, niin on suurempi mahdollisuus välttyä ongelmilta.

    Äänestä

Mun kaveri otti kielikorun ja sen kieli oli melkein kuukauden kipee ja se ei pystyny syömää mitää muuta ku jotain bonaa...nyt se on jo vissii vähä parempi,mut se on ällöttävän näkönen aina..kun se on ihan valkosessa mähnässä...en tod.suosittelis...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sussu:) kirjoitti:

millasii seuraksii on ollu kun on ottanu kielikorun? tai kui kauan se on sattunu(noin suurinpiirtein)?! sattuuko kauheesti?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu