Mitä järkeä on siirtää Postin palvelut Citymarkettiin?
Olisi varmaan löytynyt keskemmältä kaupunkia tyhjät tilat toiminnalle ,josta varmasti suurin osa asiakkaista tulee.
Paljonko Kesko maksoi Postille,että sai siirrettyä palvelut kaupungin laidalle ?
Postin siirto????
15
1274
Vastaukset
- Anonyymi
Tästä päivästä lähtien en ota vastaan yhtään postin tuomaa kirjettä tai lehteä. Minun asunnon postiluukkuun ei postinjakajilla ole mitään asiaa, ja siksi se onkin nyt lukittu.
- Anonyymi
Posti tekee enää mainosten jakoa. On ihan sama missä sellainen firma fyysisesti sijaitsee. Paketit menevät ja tulevat niihin pisteisiin, mihin asiakas haluaa.
Posti on kallis ja tuottamaton "yritys". Se on jäänne maamme sosialismin ajoilta. Pidämme sitä pystyssä verovaroin.- Anonyymi
Pidämme sitä pystyssä verovaroin. tarkastappa tietosi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pidämme sitä pystyssä verovaroin. tarkastappa tietosi
Suomen postin osakekannasta omistaa Suomen valtio 100%.
Suomen valtio taas toimii verovaroin.
- Anonyymi
Ihan oikein. Onpahan palvelut muualla kuin kuolleessa remonttia täynnä olevassa kuolemanpisteessä.
Keskustaksi tuota ei enää sanoa- Anonyymi
Taitaa olla tässä toisten päin,että Citymarket on kuihtumassa ja tarvitsee Postinkin tukea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taitaa olla tässä toisten päin,että Citymarket on kuihtumassa ja tarvitsee Postinkin tukea.
No hyvä että tajuavat. Nykyisellä alueella sitä ei tajuta.
Kannatan siirtoa.
- Anonyymi
Jos institutio nimeltä verohallinto ei luota postin palveluihin, ei kansalaisenkaan tarvitse luottaa.
- Anonyymi
Kumpi painoi vaa`assa enemmän raha vai sijainti käyttäjiin nähden.?
Kuinka pääsevät keskikaupungin vanhukset asioilleen postiin?
Yhtä järjetön päätös,kuin postin nimenmuutokset aikoinaan jne. - Anonyymi
Vieläköhän Postin ruohonleikkuu palvelu toimii?
- Anonyymi
Taitaa nykyisin vain kuljetella ruohoja.
- Anonyymi
Kyl, ne on helppo löytää pakettien ja kirjeiden seasta. Ei tarvi kuin ottaa koira mukaan postilaatikolle.
- Anonyymi
Tilaat kotiinkuljetuksen ni ei tartte hakea ite.
- Anonyymi
Hyvin joutaa niin kauppa kuin posti.
Aina saa jonottaa meni kumpaan tahansa - Anonyymi
Oi niitä aikoja kun tuossa tilassa on joskus toiminut Citymarketkin. Oli kyllä tuo viimeinen versio aika röhnöinen 90-luvun jäänne kaikkineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1074579Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1724366Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.941720- 4031651
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a311397Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann51097Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3531090- 67979
- 56944
- 92928