"Lounais-Suomen poliisi pyytää yhä havaintoja Raumalla kadonneesta miehestä.
Raumalainen 23-vuotias Nico on yhä kateissa.
Poliisi kertoo, että hänen tiedetään olleen Rauman keskustan alueella torstaina aamupäivällä ja hänen käyttämänsä henkilöauto löydettiin Autiontieltä myöhemmin samana päivänä.
Nicoa ei kuitenkaan ole torstain jälkeen nähty.
Autiontie sijaitsee 8 kilometriä Rauman keskustasta Turun suuntaan. Kyseessä on Turuntiestä haarautuva pienehkö metsätie, jonka läheisyydessä on pieni lampi.
Nico on poliisin mukaan 180 cm pitkä ja hoikkavartaloinen.
Hänellä on yllään tumma tuulipuvun takki, mustat collegehousut, joissa mahdollisesti valkoiset raidat sivuissa sekä siniset lenkkitossut. Mukanaan kadonneella on mahdollisesti musta selkäreppu."
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/poliisi-julkaisi-tarkempia-tietoja-raumalla-kadonneesta-miehesta-pyytaa-yha-vihjeita/8527748
Alkaa olla kylmät yöt jos ei ole suojaa ja lämpimiä vaatteita. Aika tyypillinen paikka kadonneille jättää auto, voisi toki olla sienessä, marjassa tai ulkoilemassakin ja eksynyt tms. Huonolta näyttää mutta toivotaan parasta.
Ei oikein tiedä sivullisena voisiko tälläisissä tapauksissa käydä itse etsimässä vai sotkeeko vaan jälkiä jos etsivät koirien avulla. Luulisi kyllä jo etsityn ja käytetty vapaaehtoisiakin etsintään. Autolta olisi helppo alkaa koiran kanssa etsimään.
Nuori mies kateissa Raumalla
Anonyymi-ap
5
1603
Vastaukset 5
- Anonyymi
Voimia asianosaisille. On todella rukouksissa tämä tapaus.
- Anonyymi
Lähiseudulla asuvien kannattaisi suunnata tuonne marja- ja sienireissuilla, kalaakin taitaa olla joka lammessa. Ainakin tänään vielä hyvä ilma ulkoiluun.
- Anonyymi
No eiköhän hän löydy sitten aikanaan sieltä metsästä. Toivottavasti ennen lumen tuloa jotta omaiset saa rauhan.
- Anonyymi
RIP.
- Anonyymi
Kuolleena on löydetty, surullista.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009109355.html
Ei epäillä rikosta, mikähän niin painanut mieltä että olisi itselleen tehnyt jotain. Kiltin näköinen ja kiltit joutuu usein kärsimään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791366
- 851263
- 98994
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40733Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7536Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512