En pelaa paljon ja siksi Stadia on ollut minulle juuri sopiva ratkaisu. Ohjaimet saa reissuun helposti mukaan ja pelit ovat olleet tarjouksessa edullisia.
Ensi tammikuussa Stadia siis loppuu ja tilalle pitäisi hankkia joku ratkaisu.
Todennäköisesti joku pelikonsoli, kun muita pilvipalveluita ei taida olla juuri saatavilla. Onko se PS5? Kalliiksi kyllä tulee, jos joka huoneeseen on ostettava oma konsoli. Stadian hienous oli juuri se, että kun pelasit olkkarissa, pystyit siirtymään makuuhuoneeseen ja peli jatkui siellä. Onko vastaavia ratkaisuja saatavana? Mitään hurisevaa laatikkoa en nurkkiini halua ja pelaamisen pitää olla helppoa. Kaikki turha säätäminen minimiin.
En pelaa kovin uusia pelejä jotka vaativat tehoja ja niitä ei ole tainnut Stadiassa ollakaan. Hitman, YX, TombRaider, Ubisoftin tuotanto ym..
Epicgamesin kautta koitin pelata M1 mäkillä Borderlands 3:sta ulkoisen näytön kautta, mutta se pätki niin paljon ettei pelaamisesta tullut mitään. Eli nuo mäkit ei ainakaan sovellu pelaamiseen.
Mikä Stadian tilalle?
Anonyymi-ap
1
210
Vastaukset 1
- Anonyymi
Pleikkaa et saa mistään ostettua ja Stadialle ei voi ostaa pelejä enää. Aika nihkeää on.. miten Sony on voinut mokaa näin pahasti ettei vieläkään ole PS5 myytävänä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3131409Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311159- 62912
- 72911
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html451900- 48681
Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen73645Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M94636Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl464609- 38602