En pelaa paljon ja siksi Stadia on ollut minulle juuri sopiva ratkaisu. Ohjaimet saa reissuun helposti mukaan ja pelit ovat olleet tarjouksessa edullisia.
Ensi tammikuussa Stadia siis loppuu ja tilalle pitäisi hankkia joku ratkaisu.
Todennäköisesti joku pelikonsoli, kun muita pilvipalveluita ei taida olla juuri saatavilla. Onko se PS5? Kalliiksi kyllä tulee, jos joka huoneeseen on ostettava oma konsoli. Stadian hienous oli juuri se, että kun pelasit olkkarissa, pystyit siirtymään makuuhuoneeseen ja peli jatkui siellä. Onko vastaavia ratkaisuja saatavana? Mitään hurisevaa laatikkoa en nurkkiini halua ja pelaamisen pitää olla helppoa. Kaikki turha säätäminen minimiin.
En pelaa kovin uusia pelejä jotka vaativat tehoja ja niitä ei ole tainnut Stadiassa ollakaan. Hitman, YX, TombRaider, Ubisoftin tuotanto ym..
Epicgamesin kautta koitin pelata M1 mäkillä Borderlands 3:sta ulkoisen näytön kautta, mutta se pätki niin paljon ettei pelaamisesta tullut mitään. Eli nuo mäkit ei ainakaan sovellu pelaamiseen.
Mikä Stadian tilalle?
Anonyymi-ap
1
133
Vastaukset
- Anonyymi
Pleikkaa et saa mistään ostettua ja Stadialle ei voi ostaa pelejä enää. Aika nihkeää on.. miten Sony on voinut mokaa näin pahasti ettei vieläkään ole PS5 myytävänä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1836480Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto925377Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143735Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1223375Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1892767Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat742335Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12088Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val451684Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191626- 981346