mistä sais uusia kavereita, ku mua on koulukiusattu ja sama jatku amikses eli mua on joku nyt 14 vuotta haukuttu ja syrjitty. ja niitten ansiosta kärsiny masennuksesta ja vähä muustaki. tää on tälläne pieni kaupunki en viiti sanoo sitä mut melkei yli puolikaupunkia haukkuu ja tuntuu et ku meen kylille tai johonki nii haukutaa selän takana ja nauretaa. seki voi olla mahollista et koko kaupungin nuoriso haukkuu ja tekee mitä lystää mun kustannuksella. sitte mua vähä mietityttää et miten pääsen töihi et pelottaa se että mua ruvetaa haukkumaa työpaikalla, ja ku oon kyllä hakenu töitä mut en uskalla hakee mihinkää tai sitte mua ei vaa valita, ku tiietää että joo tota ei valita. haluais kavereita kyllä mut ehkä se voi johtua tästä ku oon ujo ja hiljane, vaikka kyllä mua monella muullaki sanalla haukutaa. kuitenki ku täällä vaa kerra eletää nii haluis elää hyvän elämän enkä olla vaa yksin ja kattella ku muilla on hauskaa.
Vastaukset 4
- Anonyymi
mitä vanhemmaksi tulet, niin sitä vähemmän sua haukutaan. Ja kun meet töihin jossa on aikuisia, niin eipä siellä enään haukuta. Haukkuminen on vaan nuorten ja lasten juttuja...usko poies. Rohkeesti vaan elämässä eteenpäin ja kun oot tuollaista kokenut nuorena niin olet vain vahvistunut... ja vaikka olet ujo ja hiljanen niin eihän sillä mitään väliä ole. ihmiset on erillaisia, mutta kyllä ajanmittaan tulet rohkeemmaksi. Tuo on normaalia tuossa iässä !
- Anonyymi
Lähde mokomasta pikku kaupungista pois jos vielä aikuisenakin siellä haukutaan.14vuotta kiusaamista saa jo riittää ei tollasta kohtelua tarvi sietää.Neuvo,muuta suurempaan cityyn,elä täysiä ja pidä hauskaa:)
- Anonyymi
Mulla on tällä hetkellä sama tilanne, vakava masennus, koulussa pilkataan ja syrjitään. En oikein osaa sanoo tähän muuta mutta sympatiiaa sulle!
- Anonyymi00004
Niin se on mutta aina voi kertoa opetajalle rehtorille kuratorille ja niin pois päin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2041974
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,481156Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1721044- 81966
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56861- 69772
- 99752
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?76709Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.330647- 24645