Turhaako ?

Oliko 40 luvun sotatoimet turhuutta ? Käyttöä vaille jäänyt lasarettikin saanee Venäläiset asukkaat jos kunnan virkahenkilöiden toiveet toteutuvat .
3402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joutsan demarit kepun tuella haluavat olla solidaarista venäläisille. Neuvostoliittolaisen salailudiktatuurinhan he ovat jo toteuttaneet.

Äänestä

Onks tulossa Venäläisiä pakolaisia ?

Äänestä

Alkaa saada Mosseen sitten varaosiakin ihan luonnollista valttikorttia käyttäen.
Ei tarvitse pyytää oman kylän ämmiltä lämmintä kättä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oliko 40 luvun sotatoimet turhuutta ? Käyttöä vaille jäänyt lasarettikin saanee Venäläiset asukkaat jos kunnan virkahenkilöiden toiveet toteutuvat .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu