MASKUN JENKKISÄNGYT

Anonyymi-ap

Mitä kokemuksia Maskun patjoista ja yleensäkin asiakaspalvelusta, reklamaatioiden käsittelyajoista, sekä vastuu huonon tuotteen vaihtoon, tai kaupan perumisen epäonnistuneen tuotteen kohdalla?

”Sukarin mukaan hänellä on takanaan 40 värikästä vuotta huonekalukauppiaana. Seuraavaksi hän aikoo järjestää suomalaisille paremmat yöunet. Jos se Sukarista on kiinni, terveysteknologian seuraava kvanttihyppy otetaan patjamarkkinoilla”

Paskaa myyvä huuhaaukko koko mies, mutta syytä tuohon taatusti onkin paneutua ja kunnolla, koska nykyisin Maskussa myynnissä olevat joustinpatjat ovat täyttä roskaa.
Takuuta on, mutta eihän se mitään hyödytä, jos puolenvuoden käytön jälkeen tuntee nukkuvansa montussa, josta ei löydä millaista rentoa asentoa ja selkä kipeytyy ja kun sinne tekee asiallisen reklamaation kuvaliitteineen, niin asiakaspalvelussa onkin täysi pösilö, joka väittää ongelman olevan normaalia, eli hän ei ymmärrä ongelmasta tuon taivaallista, eikä näe korvausvastuuta niin miten asian saisi etenemään takuun piirissä?

Olen asiakaspalvelun pyytänyt välittämään reklamaationi myös Sukarille, mutta tuskin pyyntöäni on toteutettu!

1

396

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tapahtuu?

        Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
        Haapavesi
        41
        1897
      2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

        ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
        Maailman menoa
        710
        1290
      3. Miksi et lähesty minua

        Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
        Ikävä
        99
        1031
      4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

        Tässä hetkessä tai menneestä?
        Ikävä
        102
        908
      5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

        Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
        Ikävä
        88
        904
      6. Mikä hänessä

        Saa sut kuumaksi?
        Ikävä
        66
        751
      7. Taidan olla pelkuri

        Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
        Ikävä
        33
        642
      8. Olinko yhden viestin arvoinen?

        Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
        Ikävä
        68
        518
      9. Kuka om uusi kylän mies?

        Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
        Suomussalmi
        13
        518
      10. oot mun silmissä

        Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
        Ikävä
        78
        501
      Aihe