Voimakas räjähdys tapahtui huoltoasemalla Irlannissa, joka tuhosi useita rakennuksia, on kuollut
Ainakin kolme ihmistä on kuollut räjähdyksessä huoltoasemalla Pohjois-Irlannin Crislaun kaupungissa, BBC raportoi paikalliseen poliisiin viitaten.
Loput uhreista voivat jopa lisääntyä, koska etsintä- ja pelastusoperaatio on edelleen käynnissä.
Räjähdys tuhosi huoltoaseman lisäksi myös sen vieressä olevan asuinrakennuksen, jonka alakerrassa oli ruokakauppa, posti ja kampaamo, ja vaurioitti pahoin naapuritaloa. Tapahtumapaikalta otetuissa videoissa näkyy roskien murskaamia autoja ja tuhoutuneita rakennuksia.
Vielä ei tiedetä, kuinka monta ihmistä loukkaantui. Aiemmin Letterkennyn yliopistollinen sairaala, johon uhrit siirrettiin, ilmoitti suuresta määrästä välitöntä hoitoa tarvitsevia ihmisiä ja kehotti ihmisiä olemaan menemättä ensiapuun, ellei se ole ehdottoman välttämätöntä.
Kansanedustaja Piers Doherty, jonka vaalipiirissä Chrislau sijaitsee, puolestaan sanoi, että sortuneen rakennuksen raunioiden alla oli ihmisiä. Pelastusryhmät työskentelevät paikan päällä koirien kanssa, jotka on koulutettu etsimään raunioiden alle haudattuja ihmisiä.
Toistaiseksi ei ole tietoa siitä, mikä olisi voinut aiheuttaa räjähdyksen, joka tapahtui kello 15:n jälkeen paikallista aikaa.
Irlannissa räjähti bensa asema
Anonyymi-ap
0
240
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi2432191Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151440Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141406Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3711255Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t21968Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist168864Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19806- 75752
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.57746Oon varma siitä
Että oot vain mun rahojen perään, nainen. Siks et kelpaa mulle, että joku helpompi. M-mieheltä101675