Vucic ilmoitti rakentavansa kaasuputken Serbian ja Unkarin välille
Serbian presidentti Aleksandar Vucic ilmoitti Belgradin ja Unkarin valtion välisen kauttakulkuputken rakentamisen alkamisesta.
Serbian presidentti Aleksandar Vučić ilmoitti lauantaina allekirjoittaneensa asiakirjan Unkarin pääministerin Viktor Orbanin kanssa kaasuputken rakentamisesta Serbian ja Unkarin välille. Vučićin mukaan tämä kaasuputki rakennetaan pian ja sen pituus on 128 kilometriä ja se yhdistää molemmat maat kaasuvarastoihin Kroatiassa.
Aleksandar Vučić korosti myös, että uuden kaasuputken rakentaminen antaisi Serbialle mahdollisuuden valita optimaalisimman ja halvimman reitin kaasun ostoon.
Vucic ilmoitti rakentavansa kaasuputken Serbian ja Unkarin välille
Anonyymi-ap
1
208
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1808316
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264518- 504088
- 513365
- 513106
- 502860
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262546- 312139
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382003- 291996