Toinen maailmanmestaruus varmistettu. Tällä kertaa ei mitään jossittelemista.
Onnea Max, Reb Bull ja Honda
10
167
Vastaukset
- Anonyymi
Juu, reilu voitto, Onnittelut, ansaittu mestaruus.
- Anonyymi
Taas keran perstappi voitti tuomaripelillä, eikö se muuten pärjää.
https://www.is.fi/formula1/art-2000009123143.html- Anonyymi
On se kone! Tätä tarvittiin F1 kun mitään ei tapahtunut moneen vuoteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se kone! Tätä tarvittiin F1 kun mitään ei tapahtunut moneen vuoteen.
Niinpä, varikkokäskyillä ja tuomaripelillä saa ihmeitä aikaan, reilun urheilun ja paremmuuden kanssa niillä tosin ei ole mitään tekemistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä, varikkokäskyillä ja tuomaripelillä saa ihmeitä aikaan, reilun urheilun ja paremmuuden kanssa niillä tosin ei ole mitään tekemistä.
Miksi moiset säännöt on tehty eikö olisi korkea aika tehdä ne että kaikki ymmärtää mistä on kyse.
- Anonyymi
Leclerc ja Sainz on tunareita Verstappenin rinnalla, tyypit kämmäävät joka toinen kisa huolella antaen ilmaisia pisteitä pois vastustajille kauden aikana.
Viime vuonnakin olisi mestaruus voinut varmistua kauan ennen Abu Dhabin päätöskilpailua. Mutta Hamilton ja Bottas kolaroivat Silverstonessa ja Unkarissa Maxin auton rikki jonka seurauksena menetti ties miten paljon pinnoja.
Leclerc on pirun nopea kuski, etenkin aika-ajoissa. Leclercillä on vaan taipumus hosua kisoissa joissa kaveri tuntuu jäätyvän tiukoissa tilanteissa.
Itse uskon Verstappen vievän ensi vuonnakin tittelin. - Anonyymi
Bottaksen kommentointi. erikoista etta vaatii isoa rangaistusta red bullille. mersu teki vuosia mita vaan. viime kauden mestaruus ei edes ollut iso eroltaan.
miten mersullu voi laittaa rahallisesti kampoihin? pitaisi olla tuohon joku toinen keino. budjetti katto on hyva, mutta monilla talleilla ei ole rahaa
tuossa mielessa formuloiden tasapaino tulee olemaan kinkkinen tai miten heikommat tallit saadaan myos paremmiksi? ja miten mersua vastaan kamppaillaan tasa-arvoisesti?- Anonyymi
Siksi juuri pitää vaatiakin isoa rangaistusta että niitä rajoja noudatettaisiin. Mitä laitonta mersulla tehty? Kaikesta varmasti rangaistaan mistä jää kiinni, ferrari aikoinaan sai tehdä mitä tahansa ja redbullin kuskeja suosittu nytkin tuomaripelillä.
- Anonyymi
Että kehtaakin! Sai ajaa monta vuotta ylivoimaisesti parhaalla autolla viime vuosi mukaan lukien.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Että kehtaakin! Sai ajaa monta vuotta ylivoimaisesti parhaalla autolla viime vuosi mukaan lukien.
Meinaatko että Alfa Romeon pitäisi saada rikkoa kaikkia sääntöjä kun ei muuten pärjää :D
Kaikkien tallien niitä sääntöjä on noudatettava.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3083008Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun161800Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151770Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141565Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko3931416Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t311279Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist1901109Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631026Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin19955- 75908