KULTTUURIA RIIHIMÄELLÄ

Anonyymi-ap

Nyt on otettu käyttöön kulttuuri-sana. Mitä kaikkea kuuluu kulttuuriin. Kulttuuria ovat niin taide, kirjallisuus, ajattelu, tunteet, kehonkieli, elintavat, perinteet, vakaumukset, arvot sekä toimintatapamme. Kulttuuri on jokaisella yksilöllä hieman erilainen, mutta se on myös kollektiivinen ilmiö, ei yksilöllinen.

Kulttuuri-sanan googlaamalla löytyy paljon tietoa myös lastenkulttuurista ja hyvinvointikulttuurista, joita nyt on luvassa.

7

268

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jokaisessa maassa on oma kulttuurinsa.

      Mikä on suomalainen kulttuuri? Se on osa pohjoismaista ja eurooppalaista kulttuuria. Siinä on vaikutuksia lännestä ja idästä.

      Nykyään kuulee, että matuja nimitetään kuttuurinrikastajaksi.

      Nyt pienen ajan sisällä meille on tullut sotapakolaisten mukana ukrainalaista kulttuuria ja itärajan ylittäneiden jo kymmeniin tuhansiin nousseen määrä mukana venäläistä kulttuuria.

      Kai on oikeus tuntea se uhkana tai rikastumisen omalle kulttuurille ilman, että syytetään rasistiksi, jos ei käyttäydy niin.

      • Anonyymi

        tämän takiako


    • Anonyymi

      Suomessakaan ei ole yhtä yhtenäistä kulttuuria. Eikä esim.kaikissa kaupungeissa. Riihimäen kulttuuri? Riihimäen alakulttuurit?

      • Anonyymi

        Suomen kulttuuri:sisu, sauna ja Sibelius


      • Anonyymi

        Siis korkeakulttuuria on taidemuseon sisällä. Entäs, muualla?


    • Anonyymi

      Vankilassa on vankilakulttuuri. Siitä on ihan ketjuja suomi24:ssä.

    • Anonyymi

      Riihimäelläkin on etnisiä ravintoloita, eri kulttuureihin kuuluvia ravintoloita. Ja nykyään etnisiä partureita.

      Onko tarjistettu ihmiskaupan mahdollisuus.?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      53
      1077
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      22
      1050
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      514
      838
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      824
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      735
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      659
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      609
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      605
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      38
      562
    Aihe