KULTTUURIA RIIHIMÄELLÄ

Anonyymi-ap

Nyt on otettu käyttöön kulttuuri-sana. Mitä kaikkea kuuluu kulttuuriin. Kulttuuria ovat niin taide, kirjallisuus, ajattelu, tunteet, kehonkieli, elintavat, perinteet, vakaumukset, arvot sekä toimintatapamme. Kulttuuri on jokaisella yksilöllä hieman erilainen, mutta se on myös kollektiivinen ilmiö, ei yksilöllinen.

Kulttuuri-sanan googlaamalla löytyy paljon tietoa myös lastenkulttuurista ja hyvinvointikulttuurista, joita nyt on luvassa.

7

234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jokaisessa maassa on oma kulttuurinsa.

      Mikä on suomalainen kulttuuri? Se on osa pohjoismaista ja eurooppalaista kulttuuria. Siinä on vaikutuksia lännestä ja idästä.

      Nykyään kuulee, että matuja nimitetään kuttuurinrikastajaksi.

      Nyt pienen ajan sisällä meille on tullut sotapakolaisten mukana ukrainalaista kulttuuria ja itärajan ylittäneiden jo kymmeniin tuhansiin nousseen määrä mukana venäläistä kulttuuria.

      Kai on oikeus tuntea se uhkana tai rikastumisen omalle kulttuurille ilman, että syytetään rasistiksi, jos ei käyttäydy niin.

      • Anonyymi

        tämän takiako


    • Anonyymi

      Suomessakaan ei ole yhtä yhtenäistä kulttuuria. Eikä esim.kaikissa kaupungeissa. Riihimäen kulttuuri? Riihimäen alakulttuurit?

      • Anonyymi

        Suomen kulttuuri:sisu, sauna ja Sibelius


      • Anonyymi

        Siis korkeakulttuuria on taidemuseon sisällä. Entäs, muualla?


    • Anonyymi

      Vankilassa on vankilakulttuuri. Siitä on ihan ketjuja suomi24:ssä.

    • Anonyymi

      Riihimäelläkin on etnisiä ravintoloita, eri kulttuureihin kuuluvia ravintoloita. Ja nykyään etnisiä partureita.

      Onko tarjistettu ihmiskaupan mahdollisuus.?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18354
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      56
      5242
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4877
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      28
      4784
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4610
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      76
      4505
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      4073
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3725
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      40
      3004
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2709
    Aihe