Oon 13v ja mulla alko just mun ekat menkat. Meillä ei ole vessassa roskista, niin miten voin viedä siteen vaikka keittiön roskikseen ilman, että kukaan huomaa? Haluisin vinkkejä mahdollisimman nopeesti :)
Apua kaipaava tyttö
5
371
Vastaukset
- Anonyymi
Pitää hankkia roskis vessaan! Ei luulisi olevan mahdotonta. Tai sitten kääräiset siteen vaikka paperinenäliinaan ja viet paketin keittön roskikseen kuin käytetyn paperinenäliinan.
Jos sinulla on oma huone, voit tietysti hankkia sinne roskiksen ja pistät siteet vaikka vessapaperiin käärittynä sinne. Tyhjennä roskis riittävän usein, ettei ala haista! - Anonyymi
Kuukautiset on luonnollinen asia,mitä siinä on häpeilemistä senkun viet siteen reippaasti roskiin.Meillä kun on perheessä vaimo ,kaksi tytärtä ja vielä tyttö koirakin niin aihe on tuttu.Eikä ole iskää hävettänyt tuoda kauppareissulta kuivikkeita.
- Anonyymi
Sanot suoraan asiasta omalle äidille tai isälle: Wc tilaan tarvitaan pieni roskis.
- Anonyymi
Nimenomaan kannellinen (pieni) roskis ettei hajut ala leviämään vessaan. Ainakin äitisi kyllä ymmärtää asian vaikka ei itse tarvitsisikaan sitä roskista.
- Anonyymi
Mihin tämä tytön äiti laittaa kuukautissuojat?Vai onko niin iäkäs jo ettei menkkoja äidillä tule?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432987Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612921- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721644- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070