Kuka asiaa valmisteli?
Janakkalan lukiot jonkun tavastian hoitoon
Anonyymi-ap
15938
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Sivistys johtaja
Sivistystoimen johtajan haastattelu https://www.hameensanomat.fi/kanta-hame/janakkalan-lukio-tahyaa-tavastiaan-148163/
Sivistysjohtaja osti talon itelle tavastia Koulutus keskus ja muutama kuukausia sen jälkeen alkoi puuhata Turengin lukioo tavastia Koulutus keskukselle mutta ei menny läpi.Sivistystoimenjohtaja valmisteli asiaa. Hän voisi kertoa mistä asia sai alkunsa.
Muistan että ajoi kun käärmettä pyssyyn Janakkalan lukiot jonkun tavastian hoitoon
Miten sai alkunsa koko keissi?
Kuulemma Raimo Topintieltä valmisteli koko fiaskon. Sellaisia ketkuja ne kiinteistökeisarit ovat, aina oma lehmä, tai oliko se lammas ojassa ja muutenkin ovat kieroja, kuin entisen miehen auton pakoputki.
Miten helvetissä voi tuollaisen jupakan jälkeen olla vielä kunnan leivissä??? Tuosta kunnasta on lähteny moni viskaali ovet paukkuen..miksi?
Onko siellä "hierottu" sellaisia muitakin joita voi kiristää tai voidella esim itselle suotuisiin päätöksiin? On se jumalauta ettei nätä tunkioita voida kääntää kun ne alkaa haisemaan. Ketä täsdä suojellaan????
Onko Raimo nyt palkattu kunnalle töihin? Kyllä tässä vaarmaankin sitten paikkakunnan lampaita suojellaan, että on herrasmiehellä jotain tekemistä ja ei ole ihan aina määkijäitä hätyyttelemässä. Mutta kyllä rikostuomion jälkeen tosiaan pitäisi herra laittaa kilometritehtaalle.
Saiko Raimo rikostuomion? Kyllä meni nyt täysin vihkoon koko homma. Raimolta lähti ensin muija ja samalla elättäjä, sitten joutui puskissa luuhaamaan ja lukemattomia prepaideja hankkimaan.
Auton pakoputkikin oli kovilla, kun kaasutteli kotietsintää tekemässä olevia poliiseja pakoon. Voiko tällaineän mies olla muka syyllinen johonkin? Kyllä nyt vähintään virkamieskin olisi pitänyt edes jostain tuomita.
Onko Raimo päässyt lukioon ja koskahan valmistuu ylioppilaaksi? Siitä sitten jatko-opinnoille ja tiedä vaikka siitä sitten tulisi joskus vaikka maanteiden ja metsäteiden kardinaali. Lammastaloushan sille on jo sattuneestä syystä tullut tutuksi.
Sivistysjohtaja osti talon itelle tavastia Koulutus keskus ja muutama kuukausia sen jälkeen alkoi puuhata Turengin lukioo tavastia Koulutus keskukselle mutta ei menny läpi.Sivistystoimenjohtaja valmisteli asiaa. Hän voisi kertoa mistä asia sai alkunsa!!
Mites se nyt meni sivistyksen johtaja?
Oliko kyseessä koplaus?
Haluaisin tietää
Mitä se höyrypää siellä kaivelee vanhoja juttuja. Kaivele housuja jos sieltä löytys jotain tutkittavaa.
Mitä se sinulle kuuluu vai osuko piliin?
Luotettava sivistystoimenjohtaja