Minulle asennettiin keinolinssit (ikänäköleikkaus) v. 2015, ns. monitoimilinssit jonka jälkeen ei silmälaseja tarvitse, eikä näkö huonone enää vanhuuden myötä. Eli näkökyvyn piti pysyä samana loppuun asti. Nyt tänä kesänä on toinen linssi samentunut ja ja näkö on kuin katsoisi sumun läpi. Autoillessa ja pimeässä vaiva vain pahenee.
Leikkaus suoritettiin Memiralla Vaasan toimipisteessä. Memiralla ei enää ole toimintaa Suomessa, ja Ruotsista pyydettiin olemaan yhteydessä suomalaiseen silmäsairaalaan. Asia etenee nyt jatkotutkimuksiin lähiaikoina.
Minua kiinnostaa onko muilla tullut vastaavaa vikaa linssiin tai jotain muuta vikaa nimenomaan linssiin leikkauksen jälkeen?
Silmälääkärissä todettiin että nimenomaan linssissä on vika, eikä ole kysymys jälkikaihista.
Uskoin kun sanottiin että linssejä ei koskaan tarvitse vaihtaa eikä näkö huonone. Samanlaisia leikkauksia mainostetaan ja tehdään tänäkin päivänä.
Silmäleikkaus
Anonyymi-ap
1
274
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi1537522Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä1305189Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y432670- 2632283
Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu812218Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont672078Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota
Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v5662047Ei tule uni
Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.561110Miksi juuri Venezuela?
Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp2911077Laittaisin whatsuppissa viestin
Jos olisin täysin varma että se on toivottua vielä kun aikaa on mennyt ja että toivot sitä edelleen.661055