Minulle asennettiin keinolinssit (ikänäköleikkaus) v. 2015, ns. monitoimilinssit jonka jälkeen ei silmälaseja tarvitse, eikä näkö huonone enää vanhuuden myötä. Eli näkökyvyn piti pysyä samana loppuun asti. Nyt tänä kesänä on toinen linssi samentunut ja ja näkö on kuin katsoisi sumun läpi. Autoillessa ja pimeässä vaiva vain pahenee.
Leikkaus suoritettiin Memiralla Vaasan toimipisteessä. Memiralla ei enää ole toimintaa Suomessa, ja Ruotsista pyydettiin olemaan yhteydessä suomalaiseen silmäsairaalaan. Asia etenee nyt jatkotutkimuksiin lähiaikoina.
Minua kiinnostaa onko muilla tullut vastaavaa vikaa linssiin tai jotain muuta vikaa nimenomaan linssiin leikkauksen jälkeen?
Silmälääkärissä todettiin että nimenomaan linssissä on vika, eikä ole kysymys jälkikaihista.
Uskoin kun sanottiin että linssejä ei koskaan tarvitse vaihtaa eikä näkö huonone. Samanlaisia leikkauksia mainostetaan ja tehdään tänäkin päivänä.
Silmäleikkaus
Anonyymi-ap
1
337
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201185
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89874- 83727
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18699- 89673
Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat276665- 107604
- 28540
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49533Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet110497