Sovelluskehittäjällä parempi palkka kuin projektipäälliköllä

Anonyymi-ap

8

345

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Raha jollain muulla ei ole raha mulla tai sulla vaikka olis miljoona, et tienaa yhtään Elon musk twiteri äijä tekee miljoonaa

    • Anonyymi

      Projektipäällikön tehtävä on usein kovin haastava, riippuu tietenkin minkälainen projekti on kyseessä. Mutta esim. asiantuntijatehtävissä pelkkä koodaaminen on pääsääntöisesti helpompi kuin projektinvetäjän tehtävä, jonka täytyy olla paljon palavereissa ja hoitaa vastuu homman onnistumisesta.

      Paljon tärkeämpääkin asiaa on, kuten se että

      Jumala tahtoo armahtaa

      Jumala tahtoo antaa anteeksi kaikkien ihmisten synnit, koska Hän rakastaa jokaista ihmistä. Sinäkin saat ottaa vastaan Taivaan siunauksen ja aloittaa uuden Elämän puhtaalta pöydältä. Tie tähän Jumalan armoon ja rakkauteen kulkee Jeesuksen Kristuksen tuoman pelastustyön kautta. Hän sovitti syntimme ristillä.

      Jumalalla on hyvä tahto kaikkia ihmisiä kohtaan. Hän odottaa voidakseen olla armollinen. Koko Taivas iloitsee ihmisestä, joka ottaa vastaan Jumalan armon. ”Niin myös, sanon minä teille, on ilo Jumalan enkeleillä yhdestä syntisestä, joka tekee parannuksen.” Luukas 15:10. Kutsumme jokaista ihmistä ottamaan vastaan pelastuksen. Näin tapahtuu uudestiysntyminen Pyhästä Hengestä. ”Jeesus vastasi ja sanoi hänelle: ”Totisesti, totisesti minä sanon sinulle: joka ei synny uudesti, ylhäältä, se ei voi nähdä Jumalan valtakuntaa”.” Joh. 3:3. Uudestisyntyminen on yhtä kuin uskoon tuleminen. Siksi kehotamme sinua ottamaan vastaan Jeesuksen syntiesi sovittajaksi ja elämäsi Herraksi. Näin tulet uskoon, ja saat aloittaa uuden elämän Hänen yhteydessään.

      MITEN SE TAPAHTUU?
      Voit aloittaa siitä, että käännät mielesi ajatukset ylösnousseen Jeesuksen puoleen ja puhut ääneen Hänelle. Valitse ensin ajatuksissasi oikea asenne ja rehellinen nöyrtyminen sekä kaikin tavoin vilpitön mieli. Kerro Hänelle omin sanoin koko elämäsi tilanne, ja pyydä, että Jeesus antaa syntisi anteeksi. Hän tahtoo sen tehdä. ”…sillä Hänellä on halu laupeuteen”. Miika 7:18. Jos mahdollista, polvistu Hänen eteensä. Kerro Hänelle seuraavat ajatukset niin kuin parhaalle ystävällesi, keskustellen Hänen kanssaan ääneen:
      – Jeesus, auta minua näkemään todellisuus itsestäni ja sinusta, ja ota minut johdatukseesi. Tunnustan olevani suuri syntinen, mutta pyydän: anna anteeksi koko syntisyyteni. Puhdista elämäni, ajatukseni sanani ja tekoni. Opeta minua aidosti katumaan sekä tunnustamaan ja hylkäämään syntini. Jeesus, tule elämäni Herraksi! Auta minut irti kaikesta mikä ei ole hyvää ja oikeaa. Ja anna Pyhä Henkesi asumaan sydämeeni sekä johdattamaan minua, että saan kokea elämänyhteyttä Sinun kanssasi.
      En tahdo enää jatkaa syntielämääni. Uskon, että sinä, Jeesus, kärsit minulle kuuluvan tuomion ristillä, ja nousit kolmantena päivänä ylös kuolleista, niin kuin Raamattu sanoo pelastustyöstäsi: ”Hän on haavoitettu meidän rikkomustemme tähden, runneltu meidän pahain tekojemme tähden.
      Rangaistus oli Hänen päällänsä, että meillä rauha olisi, ja Hänen haavojensa kautta me olemme parannetut.” Jesaja 53:8.
      Uskon, että Sinä kärsit, vuodatit veresi ja kuolit sijaisuhrina minulle kuuluvalla paikalla ja kärsit minulle kuuluvan tuomion. Uskon, että nousit kuolemasi jälkeen ylös kuolleista. Pyydän Jeesus: uudestisynnytä minut Pyhän Henkesi kautta! Johdata jokainen elämäni hetki tästä eteen päin. Ja auta, että pääsen tämän elämäni jälkeen taivaaseen, sinun tykösi. Jeesus, Herrani! Annan elämäni sinulle kokonaan ja ehdoitta. Tunnustan tästä lähtien sinut syntieni sovittajaksi ja elämäni Herraksi. Kiitos Jeesus, että kuulit rukoukseni. Aamen.

      Rukoile edellinen rukous ääneen ja tosi tarkoituksella. Tee se niin moneen kertaan, että tiedostat olevasi sisällä Jumalan armossa. Näin siirryt pimeydestä valkeuteen, Saatanan vallasta Jumalan yhteyteen, ja Taivaallinen siunaus saa täyttää sydämesi.
      ”Jokainen anova saa, ja etsivä löytää, ja kolkuttavalle avataan” Matt. 7:8.

      Ota sitten yhteyttä voidaksemme rukoilla myös yhdessä. Ja sitten järjestämme kastetilaisuuden, jossa tulet kastetuksi upotuskasteella vedessä uuden Herrasi Jeesuksen Kristuksen nimeen Raamatun opettamalla tavalla. Apt. 2:38,41.

      • Anonyymi

        lol


      • Anonyymi

        Ensi yönä vietetään asunnottomien yötä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ensi yönä vietetään asunnottomien yötä.

        Kumpi on asunnoton koodari vai projektipäällikkö vai molemmat?


    • Anonyymi

      Jos joku ajattelee vain palkkaa on mielestäni pahasti pielessä.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      182
      6614
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1824
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1608
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1320
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      48
      1049
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      41
      985
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      952
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      889
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      248
      881
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      839
    Aihe