Kun ne saastuttavat eniten ja leikkivät kaikkein köyhintä mutta antaas kun tulee joulu ja uusvuosi niin kaikkein eniten ne saastuttavat ja on varaa siihen ilotulitukseen josta tulee saaste laskeumat meidän kaikkien puutarhoihin missä me vähäisiä hedelmiä kasvatetaan ja me sitten syödään ne saasteet.
Nämä ovat näitä ilmastopellejä, vastustajia mutta kun tulee uusivuosi niin räiskitään raskas metalleja ilmaan oikein olan takaa. Uus kännykkä pitää olla koko ajan ja lomamatkat näillä ilmasto vastustajilla.
Tekopyhät saastuttavimmat kakaraperheet
5
86
Vastaukset
- Anonyymi
Se paukkujen savu ja jäänteet ovat kuule ravinteita kasvillisuudelle. Et sinä paljoa tiedä. Sinun tulee kiittää heitä ja antaa rahaa lisää että saavat kunnolliset paukut.
- Anonyymi
No onhan tuo aivan hölmöä ja turhaa, niin taitaa meillä kaikilla jotain olla mitä ihanaa täällä ollessamme etsimme, jokainen omien intohimojemme jälkeen.
- Anonyymi
muista lääkkeet!
- Anonyymi
Hieman sekava teksti? Vai minä vähä älyinen? Sinua loukkaamatta saanko kysyä oletko lapsi vihaaja,lapsiperhe vihaaja? Katse netistä miten kerrostaloissa ja muuallakin tupakoitsijat saatutavat jatkuvasti ilmaa parvekkeilla ja sisätilat. Katso miten paljon kulkuvälineet saastuttavat ilmaa päivittäin jotka käytävät disel ölyjä ymm. Polttoaineina. Lentokoneita unohtamatta.
- Anonyymi
Mutta tupakoijia on lupa paheksua, media kohtelee heitä eri tavalla kuin muita.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1024537Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/743831334- 1861052
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1091042Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna86940Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47901- 64891
- 64866
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk11862Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64826