Moi,
Olen menossa tinnituskurssille ( 2022).
Tinnitusta harrastanut n 20 vuotta.
Onko kellään kokemusta ?
TINNITUS, onko kokemuksia ?
Anonyymi-ap
1
399
Vastaukset
- Anonyymi
Tinnituksesta kyllä , mutta kursseista siihen ei. Mitä saiellä kurssilla sitten tehdään. Minä pääsin aikoinaa tinnituksen herraksi TRT:llä = Tinnitus retraining therapy. Ostin tuon kirjan ja luin sen monta kertaa että osasin jo ulkoa ja aloin totta tosiaan ymmärtämään mistä on kyse ja kas tinnituksesta tulikin kiva kaveri, joka on sitten jo jäänyt menneisyyteen eli unholaan. Pahoja vuosia nuo olivat 2007-2011, huh.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658