Ääni kuuluu toisessa korvassa matalampana

Anonyymi-ap

Oon nyt alkuviikosta lähtien ollut aika rajussa flunssassa, ja oon yskinyt niin paljon, et huomasin et korviin sattui aika merkittävästikin. Jätin asian huomioitta, sillä ajattelin ettei ole sinänsä ihme, että korvatkin kärsii kokoaikaisesta paukunnasta. Eilen meni vasen korva lähes täysi lukkoon enkä kuullut sillä mitään, mutta tänkin ajattelin olevan ohimenevää.

Nyt kuitenkin aamuyöllä herättyäni ajattelin soittaa vähän rauhoittavaa musiikkia, niin se ei onnistukaan; musiikki ei ole ollenkaan rauhoittavaa järkyttävien säröäänien takia. Oikealla korvalla kuulen täysin normaalisti, mutta vasemmalla korvalla musiikki soitetaan kuin useampi sävellaji matalempana. Näin muusikkona heti pelästyin, että onko tää pysyvää, ja et kannattaako tästä huolestua. Mitä mieltä? Onko kokemusta?

2

274

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mulla on täysin sama. Petyin, kun täälä ei ollutkaan vastauksia. Mulla on flunssa, ja viimeyönä korva meni tukkoon ja tuli kipeäksi. Tänään aamulla heräsin ja se ei ole oikeastaan kipeä enää, mutta se kuulee kaiken matalempana! Olen menossa työterveyshoitajalle käymään koska tarvitsen muutenkin sairaslomaa varmasti loppuviikon, mutta toivon että sielä osataan sanoa jotain tähän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      266
      3323
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1843
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      24
      1499
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      82
      1359
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1038
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      994
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      62
      809
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      756
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      687
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      656
    Aihe