Milloin viimeksi muutitte johonkin?
Oliko lopullinen muutto vai yhäkö muutto on mielessä?
Muuttamisen lopettaminen
11
239
Vastaukset 11
- Anonyymi
Milloin muuttaminen ei enää kannata?
- Anonyymi
Jos asuu vuokralla ja yksin. Viellä vanhempana naisena? Muuttaminen ei koskaan ilmasta. Muutolaatikoiden vuokraus, muttomiehet ja mutto autot , mutto firmasta ei halpaa lystiä.Rajoitaa todella muuttamista ja jää asumaan siihen vuokra-asunto missä asuu.
- Anonyymi
Viimeinen muutto on aina edessä ja mielessä. Sen vuoksi käytänkin rahani viinaan, naisiin ja Kanarian matkoihin niin että ei perilliset joudu riitelemään.
- Anonyymi
Että taivaan iloon viimein saisin muuttaa, sillä iankaikkista elämää varten olemme luodut.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Että taivaan iloon viimein saisin muuttaa, sillä iankaikkista elämää varten olemme luodut.
Minä myin sieluni Saatanalle jo vuosia sitten. Nyt sieluni ei pääse taivaaseen kun se on jo helvetissä. Sieluttomana voin rellestää ikuisesti maan päällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä myin sieluni Saatanalle jo vuosia sitten. Nyt sieluni ei pääse taivaaseen kun se on jo helvetissä. Sieluttomana voin rellestää ikuisesti maan päällä.
Mikä on 21 grammaa painavan sielun käypä hinta?
nimim. Myinkö liian halvalla?
- Anonyymi
Mitä muuta näin tärkeää aloittaja haluaa tietää ?
- Anonyymi
Muutto edessä. Ei ensimmainen ja tuskin viimeinenkään.
- Anonyymi
En halua tietää mitään. Tieto luo tuskaa mennään ihan rauhassa kukin suuntaansa.
- Anonyymi00012
Ois Venäjä edessä vielä. En varmaankaan sen idemmäs lähde, kun ei oikeen kiinaa vielä osaa.
- Anonyymi00013
Alaskassa pärjää ehkä paremmin englannilla.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll251121Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän541108Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl515844- 50834
- 46745
- 37669
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30626Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62624Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE182619Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘40597